Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A képzés végére is fel lehet...

A képzés végére is fel lehet venni diákhitelt?

Figyelt kérdés

Néhány kreditet elbuktam, ezért a képzés végén ki kell majd fizetnem. Nem olcsó, kreditenként majdnem 9000 ft, szerintem egy 100-as össze fog jönni ha nem több. Ezt már nem szeretném a szüleimmel kifizettetni, ezért szeretnék diákhitelt felvenni, de csak ezeket a krediteket szeretném kifizetni. Nem értek a diákhitelhez... ez is megoldható? Ha jól tudom, a Diákhitel 1 pénzét bármire költhetem, ami egyetemmel kapcsolatos, nem csak tandíjra.


Köszi előre is!


2016. máj. 12. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Most diplomázol, de annyi önállóságod nincs hogy a diákhitel honlapján megnézd az infókat? Ott találod a legpontosabb választ.
2016. máj. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem most diplomázom de ez az oldal azért van hogy kérdéseket feltegyünk. Legyél paraszt máshol...
2016. máj. 12. 13:05
 3/4 anonim ***** válasza:

A DH1-et bármire költheted, még arra is, aminek semmi köze az egyetemhez. A DH központot nem érdekli, ők átadják a pénzt, és csak annyit várnak, hogy rendben törlessz.


Bármikor fel lehet venni a DH-t, ha még van hallgatói jogviszonyod, és nem merítetted ki a maximális félévet (valószínűleg nem, ha most vennéd fel először). Az igénylésnek minden félévben van végső határideje, tavaszi félévben ez pont most lesz, május 15-e. Utána már nem tudsz igényelni, csak őszi félévben, amihez őszi félévben is aktív jogviszonyodnak kell lenni, és a pénzt is csak októberben kapod meg.


Többféle összeget lehet igényelni, és 2 konstrukcióban: havi folyósítás, vagy egyösszegű. Szerintem az egyösszegű jobb, a havinak én semmi értelmét nem látom (egyébként ha így félév végén igényelsz havit, akkor is egy összegben fogod megkapni, mert a félév elejétől visszamenőleg megkapod a többi hónapra is).


Az igénylést a DH Direkten, interneten lehet megindítani. Egyes egyetemek/főiskolák adnak rá lehetőséget, hogy a tanulmányi rendszerből indulva add le az igénylést, majd a szerződést valamilyen egyetemi helyen írd alá. Ezt érdeklődd meg az intézményedben, mert változó lehet.


Nehéz leírni így röviden mindent, érdemes olvasgatni a [link] oldalt, ott elég sok minden le van írva, kb. minden, amit tudni akarhatsz.

2016. máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ! :)

Az első válaszoló meg még privátot is írt nekem, hogy én diplomás munkanélküli leszek... :'D Szánalom, nincs jobb dolga mint idegeneknek beszólni.

Amúgy nem most igényelném, csak már előre gondolkodtam.

2016. máj. 13. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!