Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok utalni hitelkárty...

Hogyan tudok utalni hitelkártyaszámlára?

Figyelt kérdés

Az OTP-nél igényeltem AmEx hitelkártyát.

Úgy alakult, hogy a folyószámlámon van annyi pénz, ami a hitelkártyával elköltött összeget bőven fedezi.

Az úgy működő dolog lenne, ha simán átutalnám az összeget a folyószámlámról a hitelkártyaszámlámra?



2016. máj. 12. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Van internetbankod? Ha igen, akkor vedd fel a hitelkártya-számlát is a számlák közé. Ott is átutalhatod a pénzt a hitelkártya-számlára akár előre megadott dátumon is.


Sőt megadhatsz akár csoportos beszedési megbízást is, hogy minden hónapban pontosan a fizetési határidő napján szedje be azt az összeget, amit költöttél, így nem kell majd kamatot fizetni.

2016. máj. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Igen van. Fel is van véve, ez automatikusan megtörtént.

Át is utaltam az összeget, amit a folyószámlámról szépen el is tűnt, de a hitelkártyaszámlámon még nem jelent meg.

Ez normális?

2016. máj. 12. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen: van a bankok közötti utalásnak pár óra átfutási ideje - nem azonnal jelenik meg. Sőt! mivel banki zárás előtt nem sokkal utaltál (gondolom 15 óra után), ezért elképzelhető, hogy ma már nem íródik jóvá, csak holnap.

Nem tudom, mennyit utaltál, de lehet, még havi záráskor az eddig felhasznált hitel kamatait felszámolják - úgyhogy ha most 0 az egyenleged, nem biztos, hogy havi zárás után is annyi lesz - nézz majd még rá...

2016. máj. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bankon belül utaltam és a hitelkeretemből még volt valamennyi, nem költöttem el az egészet. Kicsit többet utaltam át mint a fennálló hiteltartozásom, de még így is bőven maradt a számlámon. Ahonnan már hiányzik is az összeg.


Bankon belüli átutalás általában pár perc alatt meg szokott történni, legalábbis nekem eddig ez volt a tapasztalatom az OTP-nél.

2016. máj. 12. 16:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így voltam, amikor "túl hamar" utaltam. Van egy olyan menüpont, hogy "számla részletes adatai" s ott meglátod, mennyi a túlfizetésed. (előtte persze a hitelszámla legyen az alapértelmezett ☺ )
2016. júl. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!