Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Raiffeisen - lehet ebből bajom?

Raiffeisen - lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Ma a plázában egyszer csak "letámadtak" a Raiffeisen stand alkalmazottai (szépséges fiatal lányok...) , hogy na nyerhetek valamit csak pár perc az egész. Nem is tudom miért, de odamentem és ott elkezdték mondani hogy nem-e akarok Raiffeisen One Card Hitelkártyát igényelni és felveszik az adatokat. A személyit elkérték, én hülye odaadtam, és utána láttam csak, hogy lefénymásolták. Elkezdték papírokon kitölteni az adataim, és utólag már megbántam, hogy engedtem..de rákérdeztem, hogy ugye ez csak tájékoztatás és nem jár semmi hátránnyal meg kötelezettséggel? Ők meg azt mondták, hogy persze hogy nem. Viszont kamu emailt, telószámot adtam meg, valamint, a vidéki lakcímem tudják csak a személyi alapján, a budapestit ahol most vagyok, azt nem arra is kamut mondtam be.

Végül annyit mondtak, hogy majd keres akkor egy megbízottjuk.

A papírokon csak annyi szerepel, hogy "Hitelkártya szerződéskötésre vonatkozó ajánlat, igénylőlap".


Azóta is furdalja az oldalam és nem is értem miért mentem bele, de most akkor a nyakamra fognak járni vagy ugye nem kezdenek el levonogatni pénzt tőlem? Vagy más hátulütője lehet-e ennek? OTP-s vagyok, persze azt nem adtam meg a számlaszámom, de nyilván ők utána tudnának járni, hogy a lakcímkártyához mi van megadva valahol a rendszerben.


Rámjött a paranoia, segítsetek ki légyszi, hogy most mi van



2016. máj. 12. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz belőle semmi, meg akar majd keresni egy üzletkötőjük, hogy szerződést kössetek, de mivel nem fog elérni nem köttök szerződés és kész is.
2016. máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak igénylőlap, akkor nincs gond. De célszerű bemenni a bankba és kérni az adataid törlését. Már csak hogy ne legyen meg nekik, ha te nem akarod.


A félelmeidhez viszont általánosságban egy infó: a kamu lakcím és kamu emailcím semmit nem számít, max. nem kapsz reklámanyagot. Ha aláírsz egy szerződést és kötelezettséget vállalsz, ami miatt meg kell találniuk téged, előbb-utóbb úgyis megtalálnak. Behajtáson dolgozom, az eddigi kedvencem az a pasi volt, aki tajtékozva felhívott, hogy nem tud lakáshitelt igényelni, mert feltettük a khr listára, miért nem értesítettük. Mint kiderült, értesítettük mi évekkel korábban, csak akkor nagyon okosnak gondolta magát és visszaküldte a levelet azzal hogy a címzett elhunyt. Így mi nem találtuk meg, a khr listán fent csücsül, az adósság szépen felduzzadt az évek alatt, és emiatt most biztosan bukta a lakáshitelt.

Nem szorosan ide kapcsolódik, csak egy szösszenet arról, hogy miért nem érdemes az ilyen "kamu emailt, kamu címet adok meg" dolgot 18 éves kora fölött folytatni az embernek. Kezeld tudatosan, akinek megadod, annak a valósat add meg, akinek nem adod meg, annak nyugodtan mondd azt, hogy nem adod meg. Még akkor is, ha "szépséges fiatal lányok" kérik tőled, fülig érő mosollyal és egy mesés jövő ígéretével :)

2016. máj. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem írok alá semmit, amíg a raiffaisenes lányok le nem cuppantanak.
2016. máj. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem ha nem aktiválod a hitelkártyát akkor el is felejtheted....
2016. jún. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kiss Anna 38 válasza:

Kedves Kérdező!


Egyszerűbb lett volna, ha már a helyszínen törölteted az adataidat, mert így elkezdték a bírálatot a bankban, h eldöntség, jogosult vagy-e egy ilyen kártyára, vagy sem. Ha a bank a megadott adatok alapján el tudja dönteni, h kiküldi e neked a kártyát, akkor nem csak, h rossz címre fogják kipostázni, de még az értesítő sms-t sem fogod megkapni.

Ha még nem tetted, mindenképp kérdezz utána.

Egyébként pedig én használom ezt a kártyát, nekem nagyon bevált! Csak azért mert ugyanazt megveszem vele, amit egyébként is megvennék pénzt kapok vissza 8000-9000 Ft negyedévente. Külön tetszik benne, h nincs hűségidő és lemondási költség, így addig használom, ameddig csak szimpatikus. :)

Csak azt sajnálom, h nem most igényeltem, mert most még 10,000 Ft ajándékot is kaphattam volna, ezt minap tudtam meg a WestEnd-ben.


Szép napot!

2016. okt. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
59%

Sajnos én is ebbe a "csapdába" estem. Kitöltötték a lapokat... stb. Most jött egy sms, hogy...


"Hitelkártya igénylését XY Ft kerettel jóváhagytuk. Az elfogadó nyilatkozatot postázzuk, a kártya elkészültéről külön értesítést küldünk."


Szóval akkor ez szerződéskötés volt???


Hogyan tudom ezt visszavonni? A kártyán lévő összeget vissza kell fizetnem?

2016. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bakker hogy lehetnek az emberek ennyire irányítható agyatlan droidok?

Nem veszed észre és igényelsz egy hitelkártyát? Ne haragudj, kicsit bunkó vagyok, de azt kell mondjam, megérdemled. Itt nem egy beikszelhető opciót néztél be basszus, hanem kitöltöttél egy rakat papírt, átadtad a személyidet, de legalább a hülye fejeddel gondoskodtál arról is, hogy ha gáz van, ne tudjanak veled egyeztetni a kamu elérhetőségeid miatt.

Komolyan aki ilyen hülye, az megérdemli hogy lehúzzák. És az ilyen embernek szavazati joga is van.

Ha legközelebb csinos lányok ciánkapszulát kínálnak a plázában, azt is vedd be gondolkodás nélkül, az ilyen ostoba marhák nélkül szebb lenne a világ...

2016. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!