Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártya csak egy számlához...

Bankkártya csak egy számlához kapcsolódik vagy nyitható alatta deviza alapú számla is, amit később fizetésnél felismer?

Figyelt kérdés

Remélem jól tettem fel a kérdést.

Szeretnék bankkártyát (nem hitelkártyát) csináltatni, legfőképpen az internetes vásárlásokhoz lenne rá szükségem. Legtöbbször dollárban vásárolok tehát, nekem úgy tűnik, hogy a Visa Elektron (vagy egyéb más néven /Kalsszik,Gold stb/, de Visás) kártya lenne a legmegfelelőbb. Mivel nem akarom, hogy az átváltásoknál sok pénz levonódjon, ez legalább dollárban számol el. Egyébként nincs "bankom". A Takaréknál tervezem ezt lebonyolítani.


Mint a kérdésemből is látszik, nem tudom hogy lejjebb lehetne-e redukálni az átváltási költségeket, ha mondjuk nyitnék egy külföldi deviza [USD] számlát.

Vagy Ez így NEM működik? Vagy felismeri, hogy melyikről vonja le az összeget, vagy a kártya külön számlákhoz köthető?


Egyébként - ennek még nem néztem utána - de van lehetőség arra, hogy valahol lássam a tranzakcióimat, a Visánál vagy a Takaréknál valami e-banking féleség? Mert nézelődtem, de nem találtam..


Szerintetek jó lesz ez így a Visa kártyával vagy még fennáll a Mastercard is mint lehetőség.

Tapasztalaitok a két rendszerrel, esetleg a PayPallel?


Köszi! :)



2016. máj. 16. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt így kombinálni nem lehet.

Forint számlához forintalapú kártya kapcsolódhat (akár több is), devizaszámlához pedig devizaalapú.

Tehát nyitnod kell egy devizaszámlát, és ahhoz kell igényelned kártyát.

Az, hogy Visa vagy MC, jelen esetben tök mindegy, ennek akkor van jelentősége, ha forintalapú kártyával vásárolsz devizában, mert akkor MasterCard és a dollár esetén drága lesz a buli a dupla konverzió miatt. (HUF>EUR>USD)

2016. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van olyan bank, ahol ez működik, hogy a megfelelő devizaszámláról terhel, talán az Unicredit, de nem vagyok benne biztos. Szerintem csak akkor éri meg ezzel bajlodni ha valóban nagy volumenben vásárolsz. Akkor meg már viszont lehet jobban megéri egy visszatérítéses hitelkártya vagy mondjuk Wizzair hitelkártya, amivel pontokat gyűjthetsz.
2016. máj. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Takszövök eléggé visszamaradott bankok, bár az összeolvadások és az új szigorú szabályozások sokat javítanak a helyzeten.

Melyik ügyfele vagy?



Hogy egy kártyát szabadon hozzárendelhesd egyik majd másik számlához a Citibanknál lehetséges, de a Citi elég drága és nemsoká a lakossági ügyfeleket átveszi az Erste. Nem lehet tudni megmarad-e ez a szolgáltatás.


Devizaszámlák számlavezetési díja magasabb szokott lenni a forint alapúké.


Ha csak nem gyakran vásárolsz nincs értelme.

2016. máj. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért lenne drágább a devizaszámla?

Az OTP-nél kb. 57Ft/hó, a Raifeisennél ingyenes...

2016. máj. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!