Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlás Magyarországon?

Lakásvásárlás Magyarországon?

Figyelt kérdés

Mégis miből? 21 éves vagyok átlagos családi háttérrel, szülők külön élnek jelenleg albérletbe lakok. Saját lakás vásárlás előtt állok átlag 170-220 as fizetés ebből lejön a kocsi amire fizetek 25 öt durván. Mégis miből vegyen egy egyedülálló fiatal lakást itt Magyarországon? Kicsit utána néztem ha 30 évre veszek fel hitelt egy 10 millás panelre akkor is 50-60 ezer Ft csak a kamat, mindezt 30 évig... + Rezsi és enni is kéne valamit meg szórakozni... Az egész életem tegyem fel egy lakásra?


Ti hogy vagytok ezzel, hogy és miből vetettek lakást? Teljesen tanácstalan vagyok ...



2016. máj. 17. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Manapság EGYEDÜL 30 alatt segítség nélkül gyakorlatilag lehetetlen lakást venni.


Viszont szvsz nem is 21 évesen és nem is egyedül kell lakást venni. Ha lesz egy stabil kapcsolatod, aki szintén 200e körül keres akkor már gond nélkül be tudtok vállalni egy nagyobb törlesztőt, illetve pár év alatt egy jelentős önerőt is össze tudtok szedni.

2016. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
21 évesen miért állsz lakás vásárlás előtt? Miért KELL? Miért akarod röghöz kötni magad? Miért? Eddig kellene eljutni nekünk magyaroknak, hogy saját lakást csak akkor vegyünk, ha lehetőség adott rá, ne pedig vaktában. Jelenleg nem úgy állsz, hogy telik rá, tehát ne akarj lakást. Majd ha lesz párod, akivel a jövőt tervezed, közösen gyűjtetek lakásra valót. Lehetőség szerint hitel nélkül, vagy minimális hitellel érdemes lakást venni, így nem adósítod el magad évtizedekre.
2016. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

21 évesen nem kell lakás, nem kell mindenáron hitel, nem kell röghöz kötni magad. Ráérsz még. Mi most vettünk házat a férjemmel (ő 27, én 25 éves vagyok), és még így is mindenki csodálkozik rajta, hogy ilyen fiatalon házvásárlásra adtuk a fejünk. De már 4 éve házasok vagyunk, van egy lassan 3 éves fiunk, és 7 éve erre gyűjtöttünk. Egyedül egyikünknek sem lett volna elég pénze, de ketten már érünk egy felet. Egyébként mi úgy vettünk házat, hogy kötöttünk egy-egy lakástakarékot, abból lett 3 millió ft-unk, emellett összegyűjtöttünk 6 milliót, és felvettünk egy 2 milliós csokot. Emellett pedig felvettünk 4,5 millió ft hitelt 8 évre. Gyűjteni nem mindig volt egyszerű, de mindig beosztással éltünk, nem vettünk high-tech cuccokat, találtunk egy olcsó albérletet, nem mentünk tengerparti nyaralásra, autót is csak a házvásárlás után vettünk az építkezéshez (ha azzal számolok, hogy havi 25 ezer ft ment volna el rá, akkor 7 év alatt csak az autó hiányával megspóroltunk több mint 2 millió ft-ot). A férjem fizetése amikor elkezdtünk járni 110 ezer ft volt, az én ösztöndíjam 120 ezer ft, aztán a férjem fizetése kicsit emelkedett, én elkezdtem dolgozni a fősuli mellett, így már elég jól éltünk. Aztán már csak a munka volt, terhes lettem, egy évet itthon voltam, aztán a férjem jött el gyedre és én visszamentem dolgozni (férjem gyede 100 ezer ft volt, az én fizetésem 300 ezer ft körül), így tudtunk takarékoskodni.

Egyébként 21 évesen a bankok 99%-a nem fog adni lakásvásárlásra hitelt,úgyhogy ez nem is olyan téma, amin gondolkodnod kellene.

2016. máj. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Én 21 évesen egyetemista voltam, és koliban laktam. Teljesen természetes, hogy az ember előbb keressen munkát, tegye össze az önerőt, 2-3-4 millió forintot, akár lakástakarékban, aztán akkor vásároljon önálló lakást, ha már ez megvan, és tudja is stabilan fizetni a hitelt. Nekem ez kb. 28 éves koromra sikerült.
2016. máj. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
82%

Tudom, hogy a véleményem szélsőséges és nagyon szubjketív, de abszolút tapasztalat mondatja velem. Kocsira nekem nem is futná, a BKV-t utálom, a minősége meg sem közelíti a bérlet árát, ezért én biciklivel járok egész évben, még esőben és a legnagyobb hidegben is.


A legtöbb ember preferenciái ettől nagyon elütnek, meg tudom, ,,köcsög bringások, mit akadályozzák ők a forgalmat", de hidd el, egy 10-30 ezer forintos jól karbantartott mountain bike már tökéletesen alkalmas mindennapi használatra, én Budapesten olykor még 40 km-t is tekerek egy nap, ha mást nem, amikor jó idő van, tudnál spórolni a benzin árából.


Ráadásul környezetbarát és egészséges dolog a cangázás!:D


Én is 21 vagyok, szintúgy semmi kilátásom még lakásra, sajnos nekem még pár évig marad a ,,mamahotel".


u.i.: ha biciklizésre adnád a fejed, belső gumi cserét mindenképp érdemes megtanulni, a foltozást éés érdemes ellátni U-lakattal, mert sajnos sokan specializálódtak a cangalopásra, de ennyiben ki is merülnek a negatívumok.

2016. máj. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Maradj otthon még 5 évet és tedd félre a fizetésed felét. Máris megvan a lakás fele. Ha többet teszel félre vagy hosszabb ideig, akkor meg máris van egy lakásravalód.
2016. máj. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 31 évesen vettem egyedül lakást. Jóval előbb tudtam volna, ha tudtam volna a lakástakarékpénztárak létezéséről, és gyűjtöttem volna önerőt. Nem lehetetlen, csak mint mindig, tudni kell a megoldásról!
2016. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!