Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges, hogy létezik...

VTY kérdése:

Lehetséges, hogy létezik olyan lakástakarékpénztári szolgáltatás Magyarországon, aminek nincsen nyitási díja?

Figyelt kérdés
Akár 60-70.000 forintot is elkérnek akkor, ha nyitni akarok egy lakástakarék számlát és ez az összeg még nem kerül rá a számlára, hanem lenyeli az ügynök. Elkerülhető ez a költség valahogyan? Melyik cégnél?

2014. szept. 22. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ERSTE-nél akkor lehet díjmentesen nyitni LTP-t, ha ott vezeted a számládat és oda érkezik a munkabéred is.


OTP-nél is lehet díjmentesen nyitni LTP-t, az is megoldható, hogy ne kelljen ott folyószámlát nyitnod, fenntartanod, ha nem az OTP a számlavezetőd, de ennek van egy trükkje...

2014. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Erste és az Otp is beszedi csak más formában...
2014. szept. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Létezni létezik, vannak pénztárak, melyek hirdetnek ilyen akciókat időközönként. Azonban ezeknek megvan az ára, mely sajnos egyes esetekben igen magasnak bizonyult. Véleményem szerint ezekkel az akciókkal sokat ártanak a lakástakarékok működésének.
2014. szept. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10.45-ös, kérlek írd le pontosan, milyen hátránya lehet pl az 50%-os nyitási kedvezménnyel köthető megtakarításoknak?
2014. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Rendben: elképzelhető, hogy a lejáratnál előbb lesz szükséged a pénzre? Erre itt nincs lehetőség, mert nincs áthidaló kölcsön. Adódhat olyan helyzet, hogy átmenetileg anyagi nehézségeid támadnak, ami miatt nem tudod elhelyezni a vállalt megtakarítást, csak kevesebbet, vagy épp semennyit? Fentiekre csak egy jövőbelátó merne felelősen nemmel válaszolni. Bárki életében előfordulhat váratlan helyzet. A probléma pedig itt kezdődik. Ugyanis a kedvezményes, vagy épp ingyenes számlanyitás ára az, hogy a szerződést nem módosíthatod, tehát nem fizethetsz kevesebbet a vállaltnál akkor sem, ha épp likviditási problémák állnak elő. Ugyanez a helyzet a számla megszüntetésével, vagy szüneteltetésével. Ugyanis kedvezményes nyitáskor egyikre sincs mód, csak abban az esetben, ha azonnal kifizeted a számlanyitási díjat. Innentől pedig a dolog átfordul követelésbe. Márpedig ha valakinek a fenti okok valamelyike miatt épp gondot okozna mondjuk havi 20 ezer forint, akkor egy 60, vagy épp 80 ezres számlanyitási díj hirtelen kifizetése pláne gondot fog okozni, ahogy nem egy esetben okozott is már. Az ilyen emberekben nem hagy kellemes élményt a lakástakarékkal történő találkozás, hidd el. Ez pedig nem a legjobb, pláne, ha figyelembe veszem, hogy a magyar lakosság egyébként sem az öngondoskodásról híres, noha nagy szükség van rá. A számlanyitási díjról a lakástakarékokról szóló törvény rendelkezik. Ezt kijátszani ugyan lehet az ismert módokon, de meggyőződésem, hogy káros. Az ltp nyújtotta előnyöknek ez a nyitási díj az ára, ezt tessék mindenkinek tudomásul venni és elfogadni.
2014. szept. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

14.05-ös, Te ezt tényekkel is alá tudod támasztani, vagy csak úgy véled, hogy így van?


Íme a tények:


Az 50%-os nyitási kedvezmény esetén SEMMILYEN szankció nincs, ha esetleg menet közben módosítani (csökkenteni, növelni szeretnénk a havidíjat, vagy a futamidőt), vagy esetleg felmondani kellene a szerződést.

Manapság jó feltételekkel lehet lakáscélú hiteleket kapni, így semmi akadálya nincs ezeket áthidaló hitelként alkalmazni. Van már 20 évig fix kamatozású hitel induló költségek nélkül, tehát kamatkockázattól sem kell tartani.


A teljesen díjmentesen nyitható LTP-knél van csak Hűség nyilatkozat, de az is 4 évre szól. Nem kötelező vállalni, aki nem biztos a dolgában, választhatja az 50%-os kedvezményt is.


Szerintem az a legfontosabb, hogy legyünk tisztában a szabályokkal. Túlmisztifikálni egyik pénzügyi terméket sem kell.

2014. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tekintettel arra, hogy utánajártam, tudom, hogy így van. De ami még számomra ennél is stabilabb: családon belül is van károsultja ennek a kedvezményes számlanyitásnak. Tehát ha nem haragszol, ebben a kérdésben nem nyitok vitát.
2014. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én sem szeretnék vitát nyitni erről, viszont zavar, ha félretájékoztatsz, mert én nem csak "utánajártam", hanem hivatalból tudom, hogy tévesek az állításaid.
2014. szept. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Közelről vagyok érintett a dologban, tehát már megbocsáss, de nem csupán utánajártam, hanem megtapasztaltam. Ez számomra kicsit többet nyom a latba, mint akárkinek a szava. És nem egyedüli esetről beszélek. Tehát vagy a tévedések túl gyakoriak, vagy a te kompetenciád nem elég stabil, ezt nem tudom. De egyik sem különösebben biztató. ÉS megbocsáss, de részemről lezártam.
2014. szept. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt célszerű megjegyezni, hogy a DÍJMENTES nyitási akciókhoz mindig tartozik hűségvállalás (OTP-nél 4 év, ERSTE-nél végig a futamidő alatt), de az 50%-os nyitási akcióknál NINCS SEMMI SZANKCIÓ, ha később módosításra kerül a szerződés, ezért aki úgy érzi, valószínűleg fog változtatni, annak adott a lehetőség, hogy 50%-os nyitási kedvezményű LTP-t kössön.
2014. szept. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!