Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Utalhatok pénzt a számlámról...

Utalhatok pénzt a számlámról az AMEX hitelkártyámra?

Figyelt kérdés
Még nem próbáltam, ezért érdeklődnék. Eddig havonta levonták a számlámról a minimum fizetendő összeget, de a magas kamat miatt inkább átutalnám egybe az egészet, minthogy a végtelenségig vonják apránként. Ezt belföldi átutalásként kell kezdeményezni, vagy az Otp Direktben van erre egy külön menü, ha a saját AMEX-emre akarok utalni? Kerestem, de nem találtam ilyet, és elég nagy összegről van szó, úgyhogy inkább nem kísérleteztem, nehogy valamit elszúrjak.

2016. máj. 19. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
utalhatsz is, meg át is állíthatod a csoportos beszedést, hogy ne a minimum, hanem a teljes összeget fizesse vissza hó végén
2016. máj. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Este átutalom, és be is állítom a csoportost.
2016. máj. 20. 05:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen igen és nem is kell csoportos beszedést beállítanod rá, ha egyébként te magad vagy olyan tudatos, hogy havonta nem felejted el :)

(a csoportos beszedés beállítása/fenntartása jellemzően többe kerül, mint az eseti utalás)


Nekem is van amex-em, pontokat gyűjtök vele és minden hónapban 13-a után lekérdezem az egyenleget és 28-án pontosan utalom a teljes összeget- nem is mindig ugyanarról a számlámról.

Nem volt még gond belőle, sőt.

Ha a teljes összeget utalod, akkor gyakorlatilag ingyen használod a bank pénzét (hitelkeretedet)- az üzlet abban van, ha csak minimum összeget fizetgetsz, mert az éves kamata valami közel 40% körül van :). ha viszont mindig a határidőre kifizeted a teljes költésedet, akkor 0% :)

2016. máj. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most próbából átutaltam a tartozásom egy részét, szerintem hétfőn jelenik meg az amex-en, aztán ha minden oké, akkor utalom a többit is. Mindig attól parázom, hogy elírom a számlaszámot, aztán valakit boldoggá teszek. Most elmentettem az űrlapot, úgyhogy legközelebb már egyszerűbb lesz.
2016. máj. 20. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!