Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van 2 számlám ugyanannal a...

Ha van 2 számlám ugyanannal a banknal es az egyiket csak lakáskölcson hitel befizetesere hasznalom, ha nem fizetem be időben a kölcsönt, dönthet úgy a bank, hogy a masik számlámról leemeli az összeget?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 12. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Általában számlánként kell adni meghatalmazást csoportos beszedésre.
2016. ápr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

pedig nalám ugytunik ez törtent,-15000 eltunt a szamlárol oly cimszó alatt,hogy hitelezéssel kapcs.terheles.

számlaszam nincs,csak az ugyintezesi szamom ahhoz a szamlahoz!

2016. ápr. 12. 12:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű a hitelszerződésedben van egy olyan kitétel (ami egyébként törvényes, ha a felek ebben megegyeznek), hogy ha nem fizeted időben a törlesztőrészletet (pl. nem tudja levonni a számládról automatikusan), akkor jogi úton történő követelés nélkül is, a banknál kezelt más pénzeszközeid beszámíthatja a lejárt tartozásodba.


A leírtak alapján ez történt.

2016. ápr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nincs ilyen a szerződesbe,nem is törtent meg ilyen soha,15-ig kell fizetnem,18-án eltunt a penz amit nem ertettem hova lett,ma kap

tam meg a szamlalevelet igy derült ki szamomra.

A közleménybe ennyi van:NORMAL DR PRI OD PAYMENT

Esetleg tudja valaki ez mit jelenthet ?

2016. ápr. 12. 13:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A hármas jól írja. Elolvastad betűről-betűre a szerződésedet, aszf-t, üzletszabályzatot? Én bankosként nem olvastam el, csak az igénylő volt több mint 30 oldal...
2016. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem most ugyan,de elolvastam,,raadasul mikor a kolcsön fel lett veve,meg nem is volt masik szamlank,ennek már 13 éve!Na mindegy a lényeg,h megvan a keresett pénzem,csak az idegesit,,hogy ha én is befizettem volna meg le is vonják,akkor mibol eltunk volna a mult honapba :(
2016. ápr. 12. 14:00
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

3-as vagyok.


Nem tudom mit jelent a közlemény. A payment fizetést jelent, de ebben a kontextusban ez sok minden lehet. A normal szó jelentése evidens.

A prior elsődlegest jelent.


De így összerakva nem tudom mit takar.

Melyik bankról van szó?


Az, hogy a most megterhelt számlád mikor nyitottad irreleváns, hiszen ahogy írtam megterhelhetik az adott banknál lévő más pénzeszközeid is.


Ha a szerződésben nem is, az ÁSZF-ben valószínű benne van. Bár szerintem ilyen jelentős kérdést, inkább a szerződésben kell(ene) rögzíteni. Ami nem jelenti automatikusan, hogy jogtalan volt a terhelés.

2016. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Az Erste bankról szó egyebbkent!

2016. ápr. 15. 07:33
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

3. ill. 7. választ író vagyok


Az Ersteről konkrétan tudom, hogy így csinálja és a szerződésben is rögzíti.

(Lehet, hogy régen más sablon szerződést használt, de akkor pedig ÁSZF-ben biztos benne volt akkor is.)

2016. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!