Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem találtam meg sehol...

Miért nem találtam meg sehol az ég egy adta világon, hogy mi a különbség a Master Card és a Maestro kártyák között?

Figyelt kérdés
2016. máj. 20. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi a különbség a Fiat Bravo és a Fiat Brava között?
2016. máj. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen Mastercard? Dombornyomott vagy elektronikus?


A Maestro is egyre elfogadottabb itthon és az egész világban, de azért még mindig kevésbé mint a Mastercard.


A dombornyomott kártya pedig ma már nem sok helyen szükséges. Néhány helyen, pl. autóbérlésnél, egyes szállodákban és néhány légitársaságnál.


Melyik bank?


Mert ha van a kínálatában Visa, akkor az éppen olyan jó mint a Mastercard.

Dombornyomott Visa = dombornyomott Mastercard

Elektronikus Visa = elektronikus Mastercard


Leegyszerűsítve így működik.

2016. máj. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem sima, tudomásom szerint nem dombornyomott Master Cardom van, amivel lehet fizetni PayPassal. Komolyan be fogok menni a bangba hogy világosítsanak fel, hogy milyen esetben jobb a Maestro, mert nekem úgy tűnik hogy egy "cég", de sehol nem tudja megmondani senki feketén-fehéten, hogy mi értelme van. Ennyi erővel miért nem vonják össze? Valami különbség csak van!
2016. máj. 21. 00:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj de éppen azt írtam le, hogy mi a különbség.

Úgy gondolod, hogy sima mastercardod van? Ezt nem gondolni kell, hanem ha ránézel látod.

A logó rajta illetve a számok kiemelkednek-e a kártya síkjából?


A Maestro pedig kevésbé elfogadott. Remélem csak véletlenül írtad rosszul.


Egy cég igen. A Mastercard a tulajdonosa a Maestronak. De ez irreleváns ebből a szempontból.


Melyik banknál vagy?

2016. máj. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%

A világon a legtöbb ponton a Mastercardot fogadják el vásárláskor. A VISA a második, viszont az USA-ban meg inkább a VISA-t fogadják el, mint a Mastercardot. A Maestro a Mastercard által felvásárolt cég, és elsősorban Európában és Indiában erős, az USA-ban meg kifejezetten kevés helyen lehet fizetni vele (a Mastercardhoz képest is, de főleg a VISA-hoz).

Úgy általában itthon: a Mastercard és VISA közül gyakorlatilag mindegy, bár a Paypass miatt inkább a Mastercardot preferálnám (a VISA-hoz Paywave a hasonló egyérintéses fizetés neve, de azt úgy tudom még kevés helyen tudod használni). A Mestro olcsóbb, mint a Mastercard vagy a VISA (nagyjából ugyanannyiba kerülnek), viszont a Maestro-t az interneten kevesebb helyen fogadják el (főleg az USA-központú, vagy az USA-ra építő helyeken nem fogadják el). Ez persze nem jelenti azt, hogy sehol sem, de nem mindenhol. Viszont egyre több helyen.

2016. máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 5/5 Időpont ma 09:17


Nagyjából rendben van amit leírtál, mondjuk kb. ugyanazt ismételted meg amit én már korábban.


Viszont, hogy az elfogadottságát tekintve a Mastercard megelőzné a Visat az tévedés.

2016. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még talán annyit tennék hozzá, hogy a dombornyott Mastercardhoz általában jár valamilyen biztosítás is, Maestrohoz meg nem.
2016. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én sokáig megúsztam, hogy nem kellett bankszámlát nyitnom és kártyát használnom. Pár éve, -nyugdíjasként- felajánlotta a bank a Mastercardot és a Maestrot. Egyenesen rákérdeztem, mi a különbség. A Mastercardot külföldön is használhatom, a Maestro viszont kevesebbe kerül. Pont. Magyarországon mindenütt elfogadják, Aldi, Lidl...én a víz-gáz-villanyszámlámat is azzal fizetem.
2016. máj. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!