Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házassági szerződés. De...

Házassági szerződés. De hogyan mondjam el neki, hogy szeretnék kötni? Mit szol majd hozzá? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Párommal most készülünk telket venni.

Van megtakaritott pénzem amiből megvehetjük a telket és az alapozást megcsinálhatjuk.Ő sajnos semennyit sem tud beleadni...

De a kérdés a következő: Válás esetén(nem mintha válni szeretnék, de sose lehet tudni) automatikusan a páromé a fél ház ára még ha a többi dolgot kölcsönből vesszük mind a ketten törlesztjük, nem igaz? Ezlrt szeretnék házassági szerződést kötni, h én is kicsit megnyugodjak és biztositva érezzem magam ebben az esetben, mert sokat kuporgattam és dolgoztam azért a pénzért... és ugy érzem, hogy én hajtom az igát azért, h vmi legyen...



2016. máj. 25. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Már házasok vagytok? => válj el, biztos ami biztos!
2016. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

A fő kérdés, hogy már (illetve a telekvásárlás előtt) házasok vagytok-e vagy sem.


Ha nem, akkor a házasság előtt szerzett telek különvagyonnak fog számítani - feltéve, ha saját névre veszed (ha házasság közben egy ház is épül rá, az közös vagyonnak), emiatt nem kell házassági szerződést kötni.


Ha meg igen, akkor meg közös vagyonnak fog számítani a telek is, és most már nem írhattok erről házassági szerződést (házasság előtt írhattatok volna).

2016. máj. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

- Miben hasonlít a nő a hurrikánhoz?

- Amikor jön, meleg és nedves; amikor megy, viszi az autót és a házat. xD

2016. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#2-höz annyit hozzátennék, hogy a telek akkor is különvagyon, ha házasság alatt a bizonyítottan különvagyonodból vetted (vagyis a házasság előtt keletkezett megtakarításból)
2016. máj. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Több variáció is lehetséges:


1. Te arányosan annyival több tulajdonrészt kapnál a telekből és a házból, amennyivel több értéket teszel bele. Pl ha 5M Ft a telek és 20M Ft az építkezés, akkor A te részed 15M Ft érték lesz, a párodé 10M Ft, azaz 60% jut neked, a párodnak pedig 40%.

2. Megveheted a telket egyedül, majd köttök egy Ráépítési megállapodást ügyvéd segítségével, ahol az építkezés végén szerez tulajdonrészt a párod úgy, ahogy megállapodtok.

Teljesen jogos igény a részedről, hogy a vagyoni helyzet megosztását igazságosan szeretnéd elintézni, kár ezen vitatkozni és ez miatt feszültségben élni.

2016. máj. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a válaszokat :) mar hazasok vagyunk, eddig nem nagyon gondolkodtunk epitkezesen ezert nem is merult fel a hazassagi szerzodes otlete. De kedved utolso valaszolo, az otleted nagyon tetszik :)
2016. máj. 26. 07:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a két variáció, amit leírtam, bevett gyakorlat, mindkettővel találkoztam már, bár az utóbbi megoldás elég ritka, de szerintem csak azért, mert kevesen ismerik. (Ingatlan irodában dolgozom, lakáshitelekkel foglalkozom, ezért igen sok adásvételi szerződést látok nap, mint nap:))
2016. máj. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Honnan van a pénz? Ha a pénz öröklött, akkor sosem lesz közös vagyon. Egyébként én is a %os megosztást ajánlom.
2016. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
amint fentebb leirtam munkábol és spórolásbol
2016. máj. 26. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!