Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri az államkincstárnál...

Megéri az államkincstárnál értékpapír számlát nyitni? Valóban kedvező a számlavezetés költségek nélkül? Jó ötlet manapság ez a "befektetési" forma? (akinek van valamilyen gyakorlati tapasztalata)

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam, hogy hova rakjam megtakarított pénzemet, hol kezdjek el gyűjteni... végül ez fogott meg a legjobban (állampapír).

Lakás takarék és bankok betét könyvei + alapkezelők és brókerek nem nyűgöztek le annyira (bizalom se akkora részemről).


Befektetési aranyon gondolkodtam még (fizikai, széfbe zárva)

Havonta 10-40e forintot tudok "nélkülözni" félretenni gyűjteni és spórolni.


Nem tudom, hogy mi a menete a kincstárnál történő számlavezetésnek azt értem, hogy rá én utalom a saját számlámról a pénzt (jó kis banki tranzakcióként, mivel kp-ban nem lehet befizetni) Viszont kivenni is ugyan ilyen macerás egy állampapír vagy kincstárjegy lejárta után? Ki utalom a saját számlámra megint egy díjért és a pl. 3% hozamból egyből lesz 1%?


Vagy aki csinálja az, hogy csinálja mi a legjobb megoldás a kincstárnál / megéri-e (tapasztalatok) ?


29F


Köszönöm!



2016. máj. 26. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:

"Befektetési aranyon gondolkodtam még (fizikai, széfbe zárva)"


Neztel-e grafikonokat az arany arfolyamarol az elmult 10 evben? Lehet, hogy bekoveetkezik egy akkora valsag, mint 2008-ban, es akkor nagyot kaszalsz, de az is lehet, hogy stabilizalodik a gazdasag, es a februari ugras is helyreall a 2007-es szintre (durvan: felezodne a penzed) es eleted vegeig azon is marad. :D


Szerintem a lakastakarek a legjobb lehetoseged, akkora hozamot nehezen ersz el mas befektetessel.

2016. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Az aranyon csak gondolkodom kicsit több vele a macera de ahogyan írtad válságban egy elég hasznos alternatíva + az nem értékelődik le annyira.

A fele meg biztosan nem lesz ilyen trendet semmi nem mutat a 2000es években 200USD / uncia ma már 1200USD. De nem preferálom annyira ezt a témát, csak gondolati síkon volt meg.


Lakás takarék nem érdekel nincs rá szükségem és a jövőben se fogom tudni annyira kihasználni mint amennyit bele raknék...

nem egy célra spórolok (szeretném szabadon felhasználni a gyűjtött pénzemet, pl. a nehéz időkre, nyaralásra, kocsira, nyugdíjra... lakás szerencsére már nem opció (érték növelő beruházást nem tervezek a lakáson 10-15 éven belül, és újat se akarok venni / még 1-et).


Konkrétan az állampapírba történő befektetés az amit preferálok (esetleg más tőke védett és hozam garantál történet még szóba jöhet)

2016. máj. 26. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:

"A fele meg biztosan nem lesz ilyen trendet semmi nem mutat a 2000es években 200USD / uncia ma már 1200USD."


2012 korul is igy erveltel volna, mi? 2008 ota leginkabb a valsagtol valo felelem, es alacsony USA alapkamat pumpalta fel. Megnezheted az elmult 30 nap arfolyamvaltozasat, szepen zuhan az arany, miota a FED valoszinusiti, hogy kamatot emel hamarosan.

2016. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja es megnezheted a koolaj arfolyamat is, 2000-tol szepen emelkedett, 2014 korul viszont megvolt a gyonyoru zuhanas.
2016. máj. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Revideálom az állításomat és akkor tessék: az arany nem érdekel! (kár volt megemlítenem, nem szeretnék arannyal foglalkozni)


Írtam, hogy mire szeretnék választ kérni és igen ez maradna a konkrét kérdésem is az államkincstárnál nyitható értékpapír számla, kár volt kicsaponganom.


Köszönöm!

2016. máj. 26. 21:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom még érdekes-e a válasz, de szerintem megéri. Magasabb a hozam mint a bankoknál, és nincs költsége, csak amikor kiutalod magadnak, akkor a 0,3% tranzakciós illeték.

Kp-ban is lehet befizetni, én úgy szoktam. Bár nem tudom, hogy ahol laksz, ott van-e államkincstár pénztár.

Lejárat után pedig neten kiutalhatod a számládra, vagy felveheted kp-ban.

2017. aug. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!