Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az rendben van, hogy a lakáshi...

Az rendben van, hogy a lakáshitel igénylésünket már több mint 4 hete adtuk be és nem érkezett értesítés? "Mert szerintük sok a munka és lassan haladnak. "

Figyelt kérdés
Letettük az előleget és nem akarjuk elbukni a lassúságuk miatt. Azt mondják várjunk türelmesen. Én nem vagyok már türelmes.

2016. jún. 8. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bankban dolgozok, folyamatosan sürgettük őket, de így is másfél hónap volt, mire megkaptuk a pénzt. Sokszor a sírás kerülgetett, ahogy láttam, hogy tökölnek, belekötnek minden apróságba. Pedig bármi hiánypótlást kértek, negyed órán belül javítva volt minden. Csak az értékbecslést háromszor javíttatták, az utolsó alkalommal már én magyaráztam az értékbecslőnek, hogy mit javítson. A kollégáim azzal vigasztaltak, hogy ez még gyorsan is ment... Az átlag 2,5-3 hónap nálunk... Szánalmas....
2016. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Megkérdezhetem, hogy melyik bank?
2016. jún. 8. 12:56
 3/15 anonim ***** válasza:

bank-, hiteltípus- és ügylet függő is az átfutási idő.

Nekem pl most folyósításra került egy kérelem (piaci hitel, CSOK nélkül, tehermentes ingatlan vásárlására az OTP-ben) 21 nap alatt, de nem ritka a 2-3 hónap sem, ha bonyolultabb az ügylet.

Arról kell(ene) információt kapnod, ha érdeklődsz, hogy melyik csoport foglalkozik a kérelmeddel, hol tart épp a bírálat? ÉB eredménye kész, ott inden rendben?

2016. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Milyen bank?

Mi is hasonló helyzetben vagyunk, múlt hét hétfőn adtuk be a kérelmet, annyi hogy előzetes értékbecslés már megvolt. Kh bank.

Várunk várunk de nagyon rossz. :(

2016. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szia! Mi is annál a banknál. Tegnap érkezett a levél, hogy elfogadták. Két hét nektek még nagyon kevés. Minimum általában 3 hét szokott lenni. Sok sikert és kitartást az ügyhöz!
2016. jún. 10. 18:42
 6/15 anonim válasza:

Köszi! Várunk türelmesen...

Akkor nektek beadástól számítva kB 4 hét alatt volt meg a döntés?

Ezalatt értékbecslés stb.?

És milyen formában kaptatok választ? Sms? Email?

Bocsi a sok kérdésért, csak érdekel mivel ugyanaz a bank.

Köszönöm ha válaszolsz!

2016. jún. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szívesen, kérdezz nyugodtan. 4-hét és 4-napot kellett várnunk. Ebben benne volt az értékbecslés is. SMS üzenetet kaptunk, hogy pozitívan elbírálták a kérésünket és várjuk a kolléga jelentkezését. Kaptunk egy e-mailt, hogy találkozzunk személyesen, hogy megírjuk ill. aláírjuk a szerződés tervezetet amit mellékletként el is küldtek szintén e-mailbe. (Ugyebár erre is rá kell számolni minimum 3 napot a törvény miatt mert ezen belül át kell nézni az igénylőknek). Már mennénk aláírni, hogy nehogy kifussunk az időből de itt sem rugalmasak mert jövőhéten még "nem alkalmas" nekik, így csak leghamarabb 24.-én tudunk találkozni. Elég necces, hogy belefér-e az időbe. Viszont megírtuk, hogyha lesz lehetőség már a jövőhéten szeretnénk. Ennyi a történet ahol most tartunk.
2016. jún. 11. 08:00
 8/15 A kérdező kommentje:
Bocsi nem a szerződés tervezetet, hanem a szerződést megyünk aláírni.
2016. jún. 11. 08:03
 9/15 anonim válasza:

És ugyanolyan feltételekkel fogadta el a bank az igénylést ahogy beadtátok? Vagy esetleg változtatott rajta valamit?

Akkor az smst várjuk nagyon. :)

Nekünk is nagyon szorít az idő, mert hamarosan születik a babánk.

Minden nap számít. És még költözni is kellene.

Akkor nektek is izgalmas. És bosszantó hogy a szerződés kötésre is ennyit kell még várni.. Nem értem miért.

2016. jún. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Helyileg hol igényelted?
2016. jún. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!