Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelt veszünk fel...

Lakáshitelt veszünk fel csokkal együtt. Én gyesen vagyok, a férjem pedig munkahelyet szeretne váltani. Lehet ebből valami gond?

Figyelt kérdés
Ha már elfogadták a hitelkérelmet, folyósítják a pénzt, utána ellenőrzik még a munkaviszonyt? Mert ha új helyre megy akkor ott megint próbaidős lesz ugye. Egy ismerős mondta hogy szokták ellenőrizni később is. Bár nem igazán értem, hogy utólag mi történik ilyenkor. És mennyivel később?

2016. máj. 24. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha már megtörtént a kérelem jóváhagyása és kiküldik a kölcsönszerződés tervezetet, utána már válthat a férjed munkahelyet
2016. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A CSOKot már igényeltétek?

Ha nem akkor gond lehet, ha még el se kezdtétek, mert OEPes igazolás kell nekil 3 hónap biztosított jogviszonyról. Mivel gyesen vagy ez csak a férjed lehet meg. Ha munkahelyet vált, nem lesz meg.

Bele kell foglalni a CSOKot az adásvételi szerződésbe is.


Ha gondolod írj rám, most vettünk lakást CSOKkal nem rég :)

2016. máj. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

8.13-as, ha már elfogadták a hitelkérelmet, túl vannak az OEP igazolás benyújtásán, de egyébként is, a CSOK igényléshez az ELMÚLT 6 hónapról kell OEP igazolás.ű

Amennyiben a munkahely váltás úgy történik, hogy max 30 nap megszakítás van a két hely között, akkor is kapna OEP-et, tehát még ez sem lenne probléma.

Itt csak a hitelképesség miatt fontos az időzítés.

2016. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, már megvan minden, csak egy ismerős mondta, hogy néhány hónappal később is le szokták ellenőrizni a munkáltatót. És nem igazán értem, hogy miért.
2016. máj. 26. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:

8.13as vagyok.

Koszonom a javitast :) elnezest h tèvesen irtam. Mi hitel nélkul kertuk, ezért volt a sötetseg bennem.

A 180 napra meg nem is ertem miert 3 honapot irtam :D

2016. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Több, mint 10 éve hitelezéssel foglalkozom, semmi értelme nem lenne a munkáltató ellenőrzése a hitel folyósítása után.

Mégis mit csinálna a bank, visszaadatná a hitelt és felbontják az Adásvételit:) Ugyanmáááár, ne aggódj, ilyen nincs:)

2016. máj. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem ellenőrzik le, ez hülyeség.
2016. júl. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!