Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi alapon kér a munkáltató...

Mi alapon kér a munkáltató bankszámlakivonatot?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom egy sima folyószámla szám elég lenne bőven ahoz,hogy kifizessenek. Mi közük van ahoz,hogy az adott számlán mikor mennyit kapok vagy fizetek?

2016. jún. 10. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Erről inkább a munkáltatódat kéne megkérdezned, mi honnan tudjuk, hogy miért kér? :)
2016. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

Nem hinném, hogy az érdekli őket, mikor mennyit kapsz és honnan - inkább az, hogy tényleg a Tiéd a folyószámla. Ugyanis mostanában elég sokszor olvasom, hogy az anyukája, férje, stb számlájára utaltatja a fizetést, hogy a Nav ne tudjon inkasszózni és más okok miatt.

A munkáltató, ha csak bemondasz egy számlaszámot, nem jogosult ellenőriz(tet)ni a banknál, hogy tényleg a Tiéd -e az a számlaszám.

2016. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha az ok az amit a 2_es ír akkor sem a számlakivonatot kérje el tőled a munkáltató . Mikor szerződést kötöttél a bankkal kellet kapnod erről mindenféle dokumentumot, mutasd be nekik azt . Engem is felháborít egyébként az ilyesfajta dolog , senkinek semmi köze az én magán, személyes dolgaimhoz, én sem kutakodok mások folyószámlájában . Jogi segítségkérésről pont ezért tettem le pár éve, ott is számlakivonatot kértek xD. Köze hozzá (???)
2016. jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Fogod a számlakimutatást és levágod róla a jobb oldalán lévő összegeket. Én ezt így szoktam megoldani.
2016. jún. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Semmi köze hozzá. A bankszámlaszerződést vidd be, de én azt sem engedném lefénymásolni, hiszen az egy magánokirat, és csak a két félnek van köze hozzá.


A közműszolgáltatók is az agyamra tudnak menni, amikor veszel egy lakást és az átíráshoz kérnek adásvételit. Mi van???? Mi köze van egy magánirathoz? Semmi. Minden, ami benne van, magánügy, és csak Rám, a másik félre, az ügyvédre és a NAV-ra tartozik. Ilyenkor szoktam úgy lefénymásolni, hogy csak a két szerződő fél adata, valamint az értékesített ingatlan adata van rajta, no meg az adásvétel dátuma. A többi kitakarva, mert neki csak ehhez van köze.

2016. jún. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Első munkám pályakezdő vagyok, szóval jövedelmem nuku, említettem nekik,hogy Anyukámé a számla de gondolom ez nekik valami előírás,hogy nézegessék a jövedelmet úgyhogy most kicseszek velük,igényeltem bankszámlát magamnak, előbb utóbb úgy is kellett volna, aztán majd néznek nagyot ha látják rajta,hogy nulla forint. :d
2016. jún. 11. 06:50
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Csak szólók, ilyen "előírás" nem létezik. A bankszámla kivonatod magánügy, maximum a NAV "nézegetheti".


Olyat kérhet, hogy igazold, van rendelkezési jogosultságod a megadott bankszámlaszám felett. Valószínűleg ezért kéri be a bankszámlát (ez az egyszerűbb neki), de ha bármilyen más módon tudod igazolni, a jogosultságodat felette, akkor azt is köteles elfogadni. Erre jó a bankkal megkötött szerződés. Ott pontosan az van rajta, ami miatt kérik a bankszámla kivonatot.


Én nem adnám, maximum kitakarva a pénzforgalmi adatokat.

2016. jún. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

"Olyat kérhet, hogy igazold, van rendelkezési jogosultságod a megadott bankszámlaszám felett. Valószínűleg ezért kéri be a bankszámlát (ez az egyszerűbb neki), de ha bármilyen más módon tudod igazolni, a jogosultságodat felette, akkor azt is köteles elfogadni. Erre jó a bankkal megkötött szerződés. Ott pontosan az van rajta, ami miatt kérik a bankszámla kivonatot.


Én nem adnám, maximum kitakarva a pénzforgalmi adatokat."



Kb ugyanezt írtam a 2-es hozzászólásomban (az utolsó mondatot kivéve, de még azt is írtam, hogy nem az érdekli a munkáltatót, mire költött), de a sok "nagyon okos" lehúzott 0-ára - pedig csak a kérdezőnek akartam válaszolni a válaszommal és nem azt írtam, hogy egyetértek a bankkal (mondjuk nem ártana, ha néhányan ezt meg tudnák különböztetni!)


Hosszú ideje próbálok segíteni itt üzleti ügyekben, de kezdek belefáradni, hogy tök értelmes, normális választ is lenulláznak.

Nem, nem azon nyavalygok, hogy mi lesz a %-ommal, hanem azon, hogy lehúzni valakit 2 másodperc, egy pontos választ megírni több perc - egyszerűen elveszitek a kedvemet a segítéstől - a franc se pazarolja az értékes idejét... :-(


És igen, kérdező, a munkáltató pont azt akarta elérni, hogy legyen saját bankszámlád - nem azt, hogy lássa, mi honnan jött...

2016. jún. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként én is hasonlóan érzek egy idő óta. Pénzügyi, adóügyi, munkaügyi vonalon gyúrok már 30 éve, és úgy "lealáznak" időnként kóklerek, hogy csak lesek. Osztják az észt, mintha tényleg értenének hozzá. Aztán amikor szembesíted a saját hülyeségével, a bocsánatkérés természetesen elmarad. :)


Kezdek én is belefáradni. Talán az tart még itt a gyakori kérdéseken, hogy vannak azért visszatérő és kedves kérdezőim is...

2016. jún. 13. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Igen, nem sokkal ez után a beírásom után az egyik kérdező kedvesen megköszönte a segítésemet és azt írta, megfogadja a jó tanácsaimat :-)

Így aztán nekem is visszadta egy kicsit a hitemet, hogy azért vannak még rendes emberek és érdemes segíteni :-)

2016. jún. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!