Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Készpénz befizetése nem saját...

Készpénz befizetése nem saját bankszámlára?

Figyelt kérdés
Egy Erste bankos eladónak szeretnék utalni készpénzt! Ezt megtehetem úgy, hogy bemegyek az Erste bankba, és befizetem, vagy el kell mennem a Postára? (az OTP-nél nem tudtam így fizetni, ezért vagyok bizonytalan)
2016. jún. 15. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, megteheted: mindig a számlavezető bankhoz kell bemenni - tehát, ha az eladó Erstés, akkor csak az Ersténél tudsz a számlájára befizetni. DE! Mielőtt befizetsz, mindenképpen egyeztess az eladóval, hogy ezt tennéd, mert van, ahol az eladónak felszámolnak pénzt a befizetés miatt.

Pl. OTP-s magánszámlámra befizetett vevő, nem volt semmi gond, OTP-nek is és a vevőnek is ingyenes volt, de amikor vállalkozói számlát nyitottam, akkor megdöbbenve tapasztaltam, hogy ugyanezért 280 ft-ot levontak a számlámról :-( (egy 500 ft-os terméket fizetett be a vevő )

2016. jún. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából ő mondta, hogy így fizessek, és ne a kiszállításkor utánvétellel!
2016. jún. 15. 10:28
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Otpnél és ersténél is lehet. Ha nem sikerült, akkor az ügyintéző volt as dilettáns (otpnél ez nem lepne meg)
2016. jún. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as, szerintem a kérdező úgy értette, hogy az OTP-nél nem sikerült, hogy az OTP-nél akart Erstés számlára befizetni - márpedig azt úgy valóban nem lehet - szóval abban az esetben egyáltalán nem volt dilettáns az ügyintéző

( amúgy nem értem, miért kell a tények ismerete nélkül rögtön szidni, elítélni valakit)

2016. jún. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xswerdy ***** válasza:
minden bankban befizethetsz bárkinek a számlájára. Hogy a számlatulajdonos ezért fizet-e valamit a banknak, azt az ő szerződése dönti el. De igazolnod kell magad a bankban, névtelenül nem fizethetsz be más számlájára.
2016. jún. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként (négyesnek), az OTP-nél el sem jutottam odáig, hogy milyen számlára akarok befizetni, csak annyit mondtak, hogy ott nem lehet készpénzzel befizetni másnak a számlájára! Egyáltalán!

2016. jún. 16. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!