Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet álnévvel bankszámlát...

Lehet álnévvel bankszámlát nyitni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a bank tudná, hogy az eredeti számlatulaj én vagyok, de az, aki utalna nekem pénzt, nem látná az eredeti nevemet, csak azt, amit én megadtam neki.
2016. jún. 23. 18:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

LOL

nem, nyitni nem lehet...

tehát át akarsz verni embereket... de ahhoz több ész kell, ugyanis még ha a név hamis is amit megadsz az utalónak, de a számlaszám alapján beazonosítható vagy a rendőrség számára. Valaki utal neked a kamu nevedre de az igazi számlaszámodra, te átvered őt, a bank kiadja a rendőrségnek az adataidat.

2016. jún. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Talán félreérthetően fogalmaztam... tehát egy kamu név önmagában nem bűn, ha azt adod meg Pistikének, hogy utaljon neked. De ha Pistikét átejted, akkor a feljelentés alapján a bank kiadja az adataidat a rendőrségnek.
2016. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. Nem átverésről van szó, szimplán el akarom adni a limlomjaimat, és nem akarom, hogy tudják a nevem, mert vannak cikisebb cuccaim is. :)

Nem átverni akarom, ezért is mondom, hogy a bank tudná az igazi nevem, csak a vevő nem - tehát tudatában vagyok, hogy lenyomozható vagyok simán, ez nyilvánvaló.

Csak tudni akartam, van-e lehetőség erre.

2016. jún. 23. 18:26
 4/17 A kérdező kommentje:

Szóval lehet ilyet?

Hogy a vevő beírja a számlaszámomat a bankba, és nem a rendszer nem az igazi nevemet dobja ki neki, hanem az inkognitósat.

2016. jún. 23. 18:27
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Az utaló félnek nyugodtan megadhatod az álnevedet, az utalások bankszámlaszám alapján történnek, automatikusan, tehát a nevet normál esetben senki nem nézi.
2016. jún. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De igen. Én mentem már be bankba, hogy a pénztárnál küldjek pénzt valakinek, és kaptam ugye bizonylatot. Nem tudtam, kinek utalok, csak számlaszámot, és hát a bizonylaton rajta volt a név.
2016. jún. 23. 18:45
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

"Az utaló félnek nyugodtan megadhatod az álnevedet, az utalások bankszámlaszám alapján történnek, automatikusan, tehát a nevet normál esetben senki nem nézi."

Ez nem igaz.

Nem csak a számlaszámot, hanem a számlatulajdonos nevét is meg kell adni - és már egy karakter eltérésnél elutasítja a rendszer az utalást.


Kérdező:

Nem lehet.

2016. jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

"Nem tudtam, kinek utalok, csak számlaszámot, és hát a bizonylaton rajta volt a név."

Ha ugyanabból a bankból utaltál, ahol az illető is vezeti a számláját, akkor lehet tudni ezt az információt. Ha különböző a bank, akkor az utaló ilyesmit nem tud meg, mert a bankközi rendszer nem tud ilyesmit lekérdezni.


"Nem csak a számlaszámot, hanem a számlatulajdonos nevét is meg kell adni"

B+, hol állítottam én, hogy nem kell megadni egy nevet? És ha megadod, hogy Gipsz Jakab?


"és már egy karakter eltérésnél elutasítja a rendszer az utalást"

Eszem megáll, hogy akkora eget rengető baromságokat képesek itt leírni egyesek, hogy csak na, ráadásul szakértőnek beállítva magukat. Ez egész egyszerűen nincs így, az utalások kizárólag bankszámlaszám alapján mennek, akkor lehet névellenőrzés, ha a rendszer gyanúsnak ítél meg egy tranzakciót, de köznapi emberek filléres utalásai nem ilyenek. Vagy komolyan gondolod, hogy elírom valakinek a nevét, vagy csak simán lefelejtem pl. a második keresztnevét, akkor nincs utalás? Vagy ha egy cégnek utalsz, akkor el kell találnod, mi a nevük helyesírása? Nekem rendszeresen jön olyan utalás a számlámra, amit nem nekem küldenek név szerint.

2016. jún. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
12%

"Eszem megáll, hogy akkora eget rengető baromságokat képesek itt leírni egyesek, hogy csak na, ráadásul szakértőnek beállítva magukat."

Félreérthető voltam, tény.

Szerencse, hogy te vagy a hibátlan és tévedhetetlen zseni.


Amit írtam, azt a netes utalásra értettem - arra viszont igaz.

Két különböző banknál is van elektronikus számlám - egyik sem engedi végrehajtani a tranzakciót ha nem jól adom meg a címzett bankszámla tulajdonos nevét.


Abban tényleg hibáztam, hogy eszembe sem jutott, hogy ma még valaki nem neten utal.

2016. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de nem kell azért egymásnak ugrani. :)

Furcsa, hogy nem lehet álnévre kérni a pénzt, kár...

2016. jún. 23. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!