Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » GBP miért veszti értékét ha a...

GBP miért veszti értékét ha a britek kilépnek az EU-ból?

Figyelt kérdés

Diákként nem vagyok jártas a témában, de érdekelne, hogy ha most a font értékéből veszített, akkor érdemes lenne most venni pár százat (vagy ezret) és mikor nő az értéke akkor eladni?

Nem tudom, hogy ennek van-e értelme. Miért olvashattam azt, hogy több százmilliót zuhant a vagyonuk?

Most érdemes lenne valamit kezdeni a fonttal, ami jövedelmezne?


Sajnos nem ilyesmit tanulok, azért nem értem ezeket. bocsi, ha hülyeséget kérdezek.



2016. jún. 25. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
A Brittek megásták a saját sírjukat, nem érdemes venni fontot, NB lassan szét fog esni, kiválnak a Skótok aztán az É Írek és marad majd egy szarkupac. De a hülyéje meg is érdemli.
2016. jún. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelenleg kizárólag a bizonytalanság miatt zuhan a font, semmi egyéb oka nincs, hiszen a népsavazást követően semmi nem történt konkrétan.


A jövőben vélhetően azért fog zuhanni a font, mert a nagy szólamok ellenére elveszítik a teljes hozzáférésüket az európai piacokhoz (ebből főleg a pénzpiacok fognak fájni nekik, mert jelenleg a londoni city az EU pénzvilágának fellegvára), valamint bármennyire is mondják, hogy ők majd jobb kereskedelmi egyezményeket fognak kötni, mint azt az EU tette, ez valószínűleg nem fog összejönni, mivel kisebb piac = kisebb érdekérvényesítő képesség, ráadásul most a briteknek lesz sürgős, hogy megkössék az egyezményeket, ami nem a legjobb alku pozíció.



Semmiképpen nem ajánlom Neked, hogy elkezdj devizára spekulálni, két okból sem:

- egyrészt devizára nagy összegekkel érdemes játszani, nagy tőkeáttétellel, ekkora tőkével vélhetően nem rendelkezel (gondolj bele, most 391 a font, veszel 391ezer forintért fontot akkor lesz 1000 fontod. Egy 10 forintos elmozdulás az 10ezer hasznot hoz(na ha nem lenne a pénzváltáson illeték, valamint nem lenne a vételi és eladási marzs), ez a tíz ezer sok pénznek tűnik, de simán bejöhet egy újabb 20-30 forintos esés is, akkor meg lehet, hogy majd csak évek múlva leszel egyáltalán 0-n.

- másrészt csak olyan üzletbe vágj, amihez értesz is, és jól láthatóan a közgazdasághoz nem értesz, még tanulj előbb

2016. jún. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem értek ehhez. Én a betegségekhez és kórokozókhoz értek. Csak abból nem olyan könnyű megélni. Ezért most is tanulnom kell... és ez már kissé sok.
2016. jún. 25. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!