Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elfogadják az e-bankról...

Elfogadják az e-bankról letöltött átutalási igazolást, ha csak annyi látszik rajta, hogy mennyi a könyvelt összeg, milyen számlaszámról küldtem milyen számlaszámról és milyen nap?

Figyelt kérdés
2016. jún. 25. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kiknek kéne ezt elfogadniuk?


Manapság egyébként már simán el kéne fogadniuk, mivel az utalások legfeljebb 4 órán belül teljesülnek, és egy ilyen bizonylat másolata nem is arra jó, hogy bizonyítsa az utalást, hanem hogy segítsen beazonosítani a tételt (számlaszám, közlemény, tranzakció azonosító alapján be tudják azonosítani, hogy azt te küldted), de nyilván a beérkező utalásokat amúgy is egyszer fel kell dolgozni. Szóval leginkább csak az amatőrök kérnek ilyen bizonylatokat.


Viszont, mivel csak az amatőrök kérnek ilyesmit, simán lehet, hogy valami begyöpösödött ember bank által lepecsételt és hitelesített papírt vár, és nem fog tőled ilyet elfogadni.

2016. jún. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

egy "kedves" hatósági szerv követel tőlem ilyen papírt, mert szerintünk nem utaltam el nekik a pénzt még múlt év novemberben.....

és megnéztem az e-bankon, hogy tényleg nem ment-e át, pedig elment, könyvelt státuszban is van.............

2016. jún. 25. 12:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hatóságokkal csak a baj van. Valahogy nem igazán szeretik megnézegetni az utalásaikat. Én is utaltam tavaly az Oktatási Hivatalnak egy kérelem illetékét, aztán hónapokkal később jött a levél, hogy a kérelmet megkapták, te utaljam már át a pénzt. Ők még csak lehetőséget sem adtak arra, hogy mutassak be egy bizonylatot, mert úgy gondolták, hogy a tökéletes munkájuk közepette nem is fordulhat elő, hogy nem vettek észre egy utalást. (Persze ha elutaltam volna még egyszer, akkor mi garantálta volna, hogy azt észreveszik?) Végül felvettem velük a kapcsolatot, aztán küldtem nekik egy OTP netbankból letöltött bizonylat-szerűséget, ami alapján be tudták azonosítani az utalást.
2016. jún. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!