Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor érkezik meg az átutalás?

Mikor érkezik meg az átutalás?

Figyelt kérdés
Foglaltam szobát egy belföldi helyen, és kértek előleget, megadták a folyószámlaszámot, mivel k&h-s folyószámlát adtak meg,így bementem a k&h-ba, majd befizettem készpénzzel az összeget. Az átutalásról kaptam egy A4 es lap méretű, szerintem kivonatot/nyugtát, amin minden fel van tüntetve, az ügyintéző még rá is kérdezett a hely nevére, hogy az e, mert az kapcsolódott a folyószámlához, viszont ez 6 napja történt, és az előleg még mindig nem érkezett meg a recepciós szerint. Mikor érkezhet meg? Mi lehet a baj? Ha nem érkezik meg a foglalás napjáig, akkor mit tegyünk? Nem szeretném ismét kifizetni az előleget..

2016. júl. 23. 23:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt nincs megérkezési határidő, ugyanis nem utaltál, hanem pénztári befizetést tettél. Ez azt jelenti, hogy azonnal a számlára kerül. Tehát amikor megkaptad a bizonylatot, akkor már a számlájukon volt a pénz. Valami nem kerek itt a szálláshely részéről.
2016. júl. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem, és mit tudok tenni? Azt mondják, hogy később érdeklődjek, meg hogy sajnálattal közlik, de még nem érkezett meg hozzájuk semmi.. Küldjem el nekik a lefényképezett bizonylatot?
2016. júl. 24. 00:12
 3/16 anonim ***** válasza:
Mást nem tudsz csinálni
2016. júl. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Vigyázz nehogy csalók legyenek
2016. júl. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem csalók, "neves" helyről van szó, viszont még sosem volt ilyenben részem, így nem tudom, mit tegyek.. Állítsak oda a recepcióra, hogy tessék itt a papír, én befizettem, ti meg keressétek a pénzetek? :D
2016. júl. 24. 00:21
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem lett véletlenül elírva valami?

Pl. a szla számnál

2016. júl. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Valahogy így. És ha korrektek, megteszik. Akár olyan "áron" is, hogy a bankjuknál megérdeklődik a te bizonylatodon szereplő adatok alapján (bár anélkül is van bizonyíték a rendszerben)
2016. júl. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A bizonylatot (másolatot) faxold át nekik jövő hét elején
2016. júl. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem hinném, mivel a bizonylaton a számlatulajdonosként az a hely van megnevezve, ahol szobát foglaltunk, viszont egyszer sem említettem az ügyintézőnek, hova is mennénk, ő beírta a számlaszámot, és gondolom kidobta a számlához tartozó üdülőhely nevét.
2016. júl. 24. 00:28
 10/16 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik, hogy keressék, mert 100%, hogy rajta van a számlájukon. Küldd el a papírt vagy mondd meg nekik a pontos összeget és a befizetés dátumát, illetve, hogy befizetést keressenek, ne átutalást. Kizárt, hogy sok ilyen tétel lenne. Szerintem az lehet, hogy a pénzügyesük nem a te foglalásodra könyvelte ezt a tételt, azért nem látja a recepciós, mert azt egyébként kétlem, hogy egy recepciós láthatja a bankszámlát.
2016. júl. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!