Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igényelhetek-e államilag...

Igényelhetek-e államilag támogatott lakáshitelt, akkor ha már egyszer adóstársa vagyok a testvéremnek, aki államilag támogatott lakáshitelt vett fel?

Figyelt kérdés

Előzmények:2003-ban egyedülálló testvérem csak úgy tudott építkezéséhez államilag támogatott lakáshitelt felvenni, hogy engem vont be adóstársként a kölcsönszerződésbe.

Amikor aláírtam a KH Banknál ezt a szerződést, megkérdeztem, hogy nem okoz-e hátrányt nekem, ha a későbbiekben építkezni szeretnék családommal. A válasz akkor nemleges volt.

2004-ben feleségemmel építkezni kezdtünk és mi is igényeltük és meg is kaptuk a támogatott kamatozású lakáshitelt.

Azonban a napokban kaptunk egy levelet a mi bankunktól, hogy a MÁK-nál két párhuzamosan élő támogatott lakáshitelünk van, ez szabálytalan, így ha az első hitelt a mi hitelünk megkötése után 36 napig nem egyenlítettük ki, rosszabb esetben egyoldalúan felmondják szerződésünket, jobb esetben piaci kamatozásúra árazza át, de mindkét esetben visszamenőlegesen be kell fizetnünk a jogosulatlanul igénybe vett állami támogatást. Ezért lenne fontos tudnom a kérdésemre a választ,előre is köszönöm!


2010. ápr. 17. 12:46
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!