Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank köteles-e kártérítést...

A bank köteles-e kártérítést fizetni, ha nem teljesítette a saját feltételeit, és az ügyfél nem fért hozzá a pénzéhez aznap, amikor szüksége lett volna rá?

Figyelt kérdés

Az ügyfélnek kellett volna a pénze, de a bank ezt nem biztosította.

Bankfiók már nem volt nyitva, telefonon nem tudtak segíteni, interneten pedig nem működött a rendszer.


Ez a lényeg: a leállást előre nem jelezték, utólag pedig egy rendszerkarbantartás üzenet jelent meg a honlapjukon.

A bank úgyis azt fogja mondani, hogy ők előre kitették az üzenetet, de elég beszédes, hogy az üzenet nem 1-2 héttel korábban jelent meg, hanem a hiba napján, ami ráadásul szombat volt.

Így az ügyfélnek hiába van pénze az adott banknál, semmilyen módon nem férhetett hozzá.

Az üzletszabályzatban nem igazodok el, mi az irányadó ilyen esetekre, amikor korlátozzák valakinek a saját pénzéhez való hozzáférését?


2016. aug. 1. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Bankkartya?
2016. aug. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt felesleges E/3-ban írni magadról, nagyon hülyén hangzik. Másrészt mégis milyen tényleges károd keletkezett? Kevesebb lett a pénzed karbantartás előtt, mint után? Nem, maximum kényelmetlenséged volt a dologból, azért meg esetleg egy sajnálomot kapsz.


Egyébként netbankod van, de bankkártyád nincs?

2016. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A bank szempontjából ügyfél vagyok, édesmindegy, hogy hogy fogalmazom meg.


Úgy látom, csak a kötekedés megy.


Nem, nem kellemetlenség ért csak, hanem kár, mert nem tudtam létrehozni egy üzletet, azt elbuktam, ennél jobban nem fejteném ki.


Az egyik számlámhoz van kártya, a másikhoz nincs.

Mivel előzőleg arra utaltak, azon volt a pénz, arról kellett volna átutalnom a kártyás számlára, hogy aztán le tudjam venni.

És nem, nem kérem az okoskodást, hogy miért nem utaltam hétköznap.

Azért, mert a banknak van ez a szolgáltatása, hogy hétvégén is lehet utalni, azaz ennél a banknál mindegy, hogy hétköznap vagy hétvége van-e, nincs különbség.


Az, hogy elbuktam valamit miattuk, nem kellemetlenség, hanem konkrétan anyagi kár.

2016. aug. 1. 14:58
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

1000% hogy benne van valami aprobetuben hogy nem felelnek ilyesmiert, kiveve holdtolte utani harmadik ujhold alatt ha nem esik az eso es napfogyatkozas alatt szivarvany van.


Ami penz rogton kell, arra hasitasi nem ker kodot...

2016. aug. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na jó. Nagy vonalakban. Elég sok (mihez képest... ) készpénzzel indulam kocsit venni. Használt autó, itt nincs várakozás, meg "majd átutalom".

Vagy fizetsz, vagy viheti a következő érdeklődő.

Alkalmi vétel lett volna, és nem sok hiányzott a nálam lévő pénzhez. Ezért akartam még valamennyit utalni, aztán levenni.

De ezt ugye nem tudtam megtenni, a kocsit meg azóta el is vitték.

Hasitasi nem kér kódot > ez lehet, de én nem vagyok köteles a pénzemet készpénzben tartani, hiszen fizetek egy ún. őrzési szolgáltatásért.

A bank pénzt kap azért, hogy tárolja a pénzünket, és biztosítania kell, hogy akármikor hozzáférjünk.

A hirdetés előző este került fel, tehát még azt sem tudtam, hogy én másnap megyek kocsit venni. Illetve csak nézni.

Nézegettem már 2-3 hete, de amíg nincs megfelelő, addig nem tartok magamnál ennyi pénzt.


Abban én is biztos vagyok, hogy valahogy kiokoskodják, hogy miért nem hibásak. DE én sem hagyom magam.

Ezek szeretik elutasítani az ügyfelet, aztán amikor az ügyfél felsőbb szintekhez fordul, gyakran kiderül, hogy neki van igaza, és a bank kamuzik, vagy megpróbálta eltusolni a dolgot.


A párom ügyfelezik, igaz nem bankban, de sokszor elutasítják az ügyfelek panaszát. Ha néha-néha egy ügyfél bíróságra megy, nyerni szokott a cég ellen. Szóval még ha bíróságra nem is megyek, azért egy Pénzügyi Felügyelet vagy hasonló befigyel, ha megpróbálnak lerázni.

Ha ugyanilyet akarok venni, a jelenlegi hirdetések alapján, elég sokat bukok rajta, szóval nem csak annyiról van szó, hogy 100 méterrel többet kellett sétálnom a következő autmatáig, mert az előzőben nem volt pénz.

2016. aug. 1. 17:06
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

"A bank pénzt kap azért, hogy tárolja a pénzünket, és biztosítania kell, hogy akármikor hozzáférjünk. "


Szep is lenne, csakhogy nem veletlenul nem ezt irtad ala, hanem egy sokoldalas jogi csures-csavarast.


Amugy meg a bank egy szolgaltatas, ha nem vagy elegedett vele, ne hasznald, vagy menj masikhoz.

2016. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elhiheted, hogy mennék, és menni is fogok az Erstétől, de még 1,5 évig odaköt egy hitel.

Nem emiatt az ügy miatt, hanem amúgy sem vagyok velük megelégedve.

2016. aug. 2. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!