Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti tettetek már félre pénzt...

Ti tettetek már félre pénzt bankban? Takarékra gondolok, de nem lakástakarékra. Érdemes lenne egyetemistaként elkezdeni gyűjteni az életre?

Figyelt kérdés
2016. aug. 1. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
15%

Egyetem ? már el vagy késve. Aki nem fenék' hülye és szüleinél lakik évi 1.5 millát félre tesz + amit a szülőknek került volna az egyetemi évek.


4-7 millióval mínusszal indulsz az életnek. (persze ha jó szakmát választottál 30-33 éves korodra behozod és onnantól nyerő vagy. Ha egy jó, szabad bölcsész szakon hááát' akkor egy BigMac lesz nagy kólával közepes burgonyával. ;-)

2016. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lencsefőzelék ***** válasza:
65%
Rendszeresen kamatoztattam a pénzem bankban, amikor jók voltak a betéti kamatok, még a '90-es évek közepén. Ma már, hogy kiismertem a rendszert, ráadásul szinte nekem kell fizetnem azért, hogy náluk legyen a pénzem, inkább készpénzben tartom, ill. utazásra költök annyit, amennyit csak tudok.
2016. aug. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az #1-es nem él a valóságban. Még a felnőtt lakosság felének sincs megtakarítása. Szóval, egyáltalán nem késő még az egyetem idején sem elkezdeni takarékoskodni. Viszont igen jó, hogy már most eszedbe jut.

Egyébként a banki kamatok jelenleg nem túl magasak, nem igazán éri meg így bankban tartani a pénzt, csak biztonságosabb.

2016. aug. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az 1-es nem a valós helyzetet vázolta, de ő gondolkodik racionálisan.

A jövőre gondolni és tenni is érte, minél előbb kell! Igen, sokan nem ezt teszik. Nem is lennék a helyükben...


Viszont hogy a kérdésre is válaszoljak: Bankba, negatív hozam mellett butaság pénzt tenni.

Bár kizártad a lakástakarékot, az egyik legfontosabb konstrukciót vetetted el.

Állampapírba csak nagyobb tételt érdemes tenni, a részvények túl kockázatosak.

Igen, nagyon is érdemes egyetemistaként előre gondolkodnod, annál is inkább, mert egy nap alatt nem fogod megváltani a világot, hacsak nem folyik ki még a füleden is a sok pénz.

2016. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!