Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi idő után látom a...

Mennyi idő után látom a netbankban, ha kártyával fizettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csomagom jött a mai nap folyamán, aminek az árát bankkártyás fizetéssel egyenlítettem ki a postán. Viszont az a terminál Budapest bankos, én OTP-s vagyok. Tudom, hogy kamatot fog rám számolni a bank. Arra lennék kíváncsi, hogy a netbankon mikor fogom ezt a bankkártyás fizetést látni? Azt látom, hogy leemelték a pénzt, viszont a számlatörténetben még nem látom.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2016. aug. 2. 15:30
 1/4 A kérdező kommentje:
*A budapest bank nem 100%, viszont tuti, hogy kamatot kell majd fizetnem, mert egyik ismerősömnek is kellett a postai kártyás fizetés után. Csak nem látom a netbankban a számlatörténetben a kártyás fizetést. Valószínűleg túldramatizálom az egészet és majd látom :D
2016. aug. 2. 15:37
 2/4 anonim ***** válasza:

2-3 munkanap mire lekönyvelik, utána látni fogod. Egyébként attól, hogy Budapest Bankos a terminál, nem fognak levonni semmijen díjat (a kamat kifejezést itt nem jól használod).

A régi postás terminálok speciális postai terminálok, amelyek használata postán való készpénz felvételként könyvelődik el, akkor is, ha nem készpénzt veszel fel, hanem befizetsz vagy veszel valamit.

Az újabb postai terminálok ugyan úgy működnek, mint egy bolti terminál, azaz kártyás fizetésként könyvelődik el az ottani kártyás forgalom és így ingyenes a használata. Az új féle terminál meglétéröl egyébként az ablaknál elhelyezett információs táblák tájékoztatnak.

2016. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kamatot csak hitelre számít fel a bank, ha nem hitelkártyával, hanem betéti kártyával fizettél, nem számíthatja fel. Az a kérdés, hogy amit csináltál, azt hitelkártyával tetted-e, és vásárlásnak minősül-e vagy készpénzfelvételnek. Ha ez utóbbinak, akkor nagy hülyeség volt kártyát használni, még betéti kártyát is hülyeség lett volna, nem hogy hitelkártyát. Ha viszont vásárlásnak, akkor ugyanúgy érvényes rá a kamatmentesség a türelmi időn belül.
2016. aug. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Vásárlás volt. Akkor így megnyugodtam. A netbankon meg majd látom, amikor látom.


Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat!

2016. aug. 3. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!