Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hallott-e már valaki az Aegon...

Hallott-e már valaki az Aegon (lakás) start életbiztosításról, megtakarításról. Ha igen, tapasztalatokat, véleményeket várok. Esetleg van-e valamilyen hasonló vagy jobb konstrukció hasonló témában?

Figyelt kérdés

Kisbabám született, és számára szeretnék egyfajta megtakarítást, ami elég rugalmas, de mégis biztonságos életkezdést nyújthat. (a babakötvény mellett/helyett).

Várom a válaszokat. Köszönettel:

macann


2012. febr. 9. 17:48
 1/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Attól függően mit szeretnétek van. Ha tisztán megtakarítást, akkor Union, ha tuti-fix-et, amit, akkor és annyit kifizetne, ha veletek történik valami, akkor Signal, ha kiegészítőt szeretnétek bele, hogy fizetni tudjátok minden körülmények között, akkor Aegon /havidíjtól függően más-más termékük/, ha inkább befektetésre mennétek rá, akkor Aviva vagy CIG, ha pedig nem bíztok a Forintban, akkor Axa. Ha ezeknek bármilyen keveréke, akkor attól függ mit szeretnétek.
2012. febr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából egy havi fixet szeretnénk letenni a babának, amiből 18-20 év múlva egy nagyobb összeget kaphat készhez, és akármire fordíthatja (lakásvásárlás, stb.) és esetleg olyan költségekre is lehet mellette megtakarítani, ami menet közben alkalmanként is fel lehet használni, mint jogsiszerzés, tanulmányok, stb.

Babakötvény szerintünk nem kamatozik olyan sokat, amiért megérné. (bár a semminél jobb egy fokkal)

2012. febr. 9. 19:20
 3/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ha szeretnétek szívesen segítek, de pontosabbat nem tudok mondani, mert én nem egy pénzintézet ügynöke vagyok, hanem allfinanz / teljes pénzpiaci/ közvetítő, így igazából nekem mindegy mit választotok, csak tudnom kellene a pontos információkat mit szeretnétek, és akkor tudok javasolni valamit, ami megfelel az elvárásaitoknak.
2012. febr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A segítségemet én is felajánlom. E-mailben kommunikálhatunk.

Minél több tanács annál értelmesebb lesz a döntés.

2012. febr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 AEGON Magyarország válasza:

Tisztelt Érdeklődő!


Örülünk, hogy az AEGON Start életbiztosításunk felkeltette érdeklődését.


Honlapunkon egy rövid videó segítségével bemutatjuk a terméket, a kisfilmet itt tekintheti meg:


[link]


(Amennyiben a fenti linket nem tudja megnyitni, az aegon.hu honlapon a Biztosítás/ Életbiztosítás / Biztosítások befektetéssel menüpont alatt találja az AEGON Start terméket.


Figyelmébe ajánljuk még AEGON Baba-Mama vagy AEGON Ösztöndíj Programjainkat, melyek kimondottan ilyen és hasonló igényekre születtek. Természetesen ezekről a termékekről is talál tájékoztatót honlapunkon.


Amennyiben további kérdése lenne a termékekről, forduljon hozzánk bizalommal az ugyfelszolg@aegon.hu e-mail címen, vagy kérje tanácsadónk személyes látogatását a 06-40/204-204-es telefonszámon. Munkanapokon 8.00 és 18.00 – csütörtökön 8.00 és 20.00 – óra között fogadjuk hívását. Ettől eltérő időpontban üzenetrögzítő áll rendelkezésére, amelyen ha megadja nevét és telefonszámát, visszahívjuk Önt.


Bízunk benne, hogy megtalálja kínálatunkban az igényeinek megfelelő életbiztosítást.


Üdvözlettel,

AEGON Magyarország Általános Biztosító Zrt.

2012. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, és privátban írók!

Köszönöm kedvességüket, és válaszaikat, megkeresésüket.

Babakötvényt elvetettük, mert számunkra nem megfelelő, és nem tartom elég biztonságosnak - mert az állam ezzel is úgy járhat el mint a magánnyugdíjakkal, legalábbis mi ettől tartunk.

Igazából olyan emberre lettem volna kíváncsi, aki már kötött ilyet és fizeti, vagy - mivel ez egy régi konstrukció "restaurálva" megújítva - olyan valaki jelentkezését kértem volna, reméltem volna, aki már fel is tudta venni, hasznosítani tudta ezt a fajta megtakarítást.

Sok helyen szétnéztünk, sok ajánlatot meghallgattunk, már több mint fél éve gondolkodtunk, hogy mibe vágjunk bele (mert ugye ez egy hosszútávú dolog, minimum 10 évig kell fizetni ezt a megtakarítást).

Még egyszer köszönjük a segítséget.

2012. febr. 21. 12:55
 7/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Nekem van ilyen, tavaly kötöttem, és meg vagyok vele elégedve.Az tényleg fontos,hogy ismert meg a terméket, mielőtt megkötöd, én is ezt tettem. Tudom,hogy öt év múlva kérhetek díjszüneteltetést, és hogy 10 év múlva már olyan feltételekkel tudok pénzt kivenni,mintha lejárna, függetlenül a tartamtól. Életbiztosítás nincs benne,csak egy kis balesetbiztosítás,és a befektetésem bármikor változtathatom. Bár én most részvényekben tartom, ha biztonságra vágytok, ajánlom a kötvényeket.Remélem tudtam segíteni. Szép napot!

2012. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!