Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz, hogy a követeléskezelő...

Igaz, hogy a követeléskezelő cégek gyakran már elévült tartozásokat vásárolnak meg?

Figyelt kérdés
Pl Intrum Justitia, EOS Faktor

2016. aug. 6. 23:34
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
Nem igaz. Olyan tartozásokat vásárolnak ahonnan van mód pénzt behajtani. De olyan előfordul ( ahogy a mi esetünkben is), hogy olyan tartozást akarnak behajtani amit nem lehet, így próbálkoznak amíg lehet, de idővel feladják ha nem jogos a követelőzés.
2016. aug. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%

első vagyok. A mi esetünk a következő volt.

Apósom 2001-ben meghalt. Volt az otp-nél hitele de mivel volt biztosítás, így halála után a biztosító rendezte az otp tartozását, így a hagyatéki végzésben sem szerepelt. Igaz semmit nem örökölt a férjem mert nem volt semmije. Pár évvel később a követeléskezelő apósom nevére kiküldött egy szép összeget, hogy tartozik, fizessen X. napon belül mert ha nem jönnek a végrehajtók. Mi személyesen bementünk, hagyatéki végzéssel bizonyítottuk, hogy após elhunyt, nincs tartozás. Tudomásul vették, közölték, hogy törlik a rendszerből. 2007-ben a férjem kapott levelet mint örökös, de már nagyobb összeget követeltek. Azt magyarázták, hogy bár a biztosító kifizette a hitelt de a fennmaradó kamatokat nem. Telefonon közöltük, hogy a hagyatéki végzésben nincs ilyen tartozás, és évekkel ezelőtt azt mondták törölték a követelésüket. A válaszuk: vigyük be a halotti anyakönyvi kivonatot, és a hagyatéki végzést. Bevittük-ígérték, hogy törlik. 2011-ben újra jött a követelőzés még nagyobb összeggel. Újra közöltem amit évekkel ezelőtt is, és újra kérték a halotti könyvet és a hagyatéki végzést. Újra bevittük személyesen, de akkor már ragaszkodtam ahhoz, hogy kapjak egy írásos papírt, hogy a kért iratokat odaadtam, hogy ne hivatkozzanak újra arra, hogy nincs meg nekik.. Majd ragaszkodtam ahhoz is, hogy két tanú jelenlétében ( és aláírásukkal igazolva) tudomásul veszik, hogy ha még egyszer jön egy követelés a részükről akkor mi zaklatás miatt bepereljük őket. (dokumentáltuk a panaszt 2 példányban)

2014-ben újra követelőztek. Telefonban közöltem, hogy itt fejeztük be, megyünk a bíróságra. 1 nappal később a követeléskezelő cég nagyfőnöke hívott minket, bocsánatot kért, közölte, hogy az ügy elévült, többé nem jön semmi levél, telefon a részükről. Nos, eddig nem jött. Remélem tényleg leálltak vele.

2016. aug. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!