Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebbol hogy johetek ki "jol"?...

Ebbol hogy johetek ki "jol"? Sehogy?

Figyelt kérdés

Nèmetországban vettem egy telefont, a volt baratom nevere reszletfizetesre.

De en ezt elfelejtettem fizetni mert hazakoltoztem es azota 2ev eltelt, nemtudtam, h van meg reszlet. Most szolt a volt bratom anyja h van 2heten kifizetni 1000€ mert kozben buntetes is. Ment ra.

Ennyi penzem most nincs. A vegrehajtokat kuldi ràm.

Mit tehetek? Mi fog tortenni?

Nincs semmi a nevemen itthon. Csak jovore lesz egy ket dolog..

Reszletben kell fizetnem? Vagy bortonbe is kuldhetnek? Kozmunka? Azt sem akarom. Nem adnak tobb idot. Szolhattak vna elobb. ..

Felek!!!


2016. aug. 15. 13:28
1 2
 1/17 anonim válasza:
0%
Ha ő használta,és az ő nevén van akkor semmi közöd nincs hozzá
2016. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Az enyem. En hasznalom.

Magamnak vettem , de fogalmam sem volt , hgy gyulik a buntetes...

2016. aug. 15. 13:35
 3/17 anonim válasza:
45%
Nah..akkor sztem kérj részletfizetést
2016. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"Torveny ele" viszik az ugyet. Nemtudom ez alatt mit èrtsek! Vajon vegrehajto?

Koszonom

2016. aug. 15. 13:44
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A volt barátod nevére, tehát ő kötötte a szerződést, az ő nevére szólnak a csekkek?

Akkor őrá küldik a végrehajtót, mindegy, ki használja.

De ki küldi rád?

Az anyja, vagy a telefonos cég?

Ha direkt csinálták, hogy eddig nem szóltak, akkor én sem lennék együttműködő, ha az ő nevén van, akkor legyen csak neki is kellemetlensége.

Ha ők sem tudtak a dologról, akkor persze más a helyzet, de az elég hihetetlen, hogy 2 évig nem jött semmiféle felszólítás.

Meg számomra az is hihetetlen, hogy veszel valamit részletre, hazaköltözöl, és elfelejted, hogy hoppá, még fizetni kéne. Vagyis lehetett ezer más dolog a fejedben a költözés miatt, de 2 éven át nem jutott eszedbe, hogy az a telefon nincs kifizetve?

Ráadásul itthon 30 vagy 60 nap késedelme után már korlátoznak, én nem hiszem, hogy odakint ne tiltanának le, akár készülék-szinten, ha már 2 éve nem fizetsz.

Szóval nagyon kusza ez az egész.

2016. aug. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Akkor en fel eve dolgoztam kint Nemetorszagban, ahhoz h igy vehessek telefont 1ev kell ott. o is alairt vmit es enis, o nemet.

Alairtam h en fizetem, de az o neven van.

En fizettem 1,1evig havi 40€

A telefon 399€

Azt gondoltam lejart de nem, akkor szoltak. En fizettem 250€ ( mar tudok es tudtam nemetul de nem ertettem. Minek... de gondoltam.legalabb levan tudva)

Es utana semmirol sem tudtam en hazakoltoztem.

Az exem anyja akarja torveny elè vinni. Vegrehajtohoz, de nincs semmI a nevemen. Gondolom kotelezne h fizessek..de igyis fizetek kuldok most 400€ kb.

Es azt Mondta az exem anyja h az o ugyvedjuket is állnom. Kell majd..stb

2016. aug. 15. 18:01
 7/17 A kérdező kommentje:

A telefon azota sincs letiltva, itt van a kezemben. Használom!

Nem. Felejtettem el igazabol, nem gondoltam, hogy van meg mit fizetni.. sztem. Mar a keszulek 3szorosat kifizettem nagyjàbòl. ( elnezest az irasom miatt , faradt vagyok)

2016. aug. 15. 18:03
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Értem.

A végrehajtás költsége itthon is több százezer lehet, de azért biztos ami biztos, látnod kellene egy hivatalos okiratot, hogy tényleg 1000 eurot követelnek-e.

Ha pereskedés lesz, akkor az ottani törvények szerint, amit nem ismerek.

De ha ők kaptak értesítőket, és 2 éven át nem szóltak, akkor úgy gondolom, ők is vastagon sárosak, hisz ha időben szólnak, nem lett volna belőle 1000, csak mondjuk 200 euro.

Nyilván fenyeget a mama, hogy minél jobban megijedj, és minél többet fizess.

Járj utána a lehető legalaposabban. Ha jól beszélsz németül, hívd fel az üyfélszolgálatot, vagy írj nekik levelet.

2016. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Elkuldte a leveleket foton, 1000€ pontosan. Es a levelet ok aprilisban kaptàk, lattam a papiron.itthon szeretne torveny ele vinni, az anyuka magyar...

De en nem szeretnek bortonbe kerulni...:/

2016. aug. 15. 18:14
 10/17 anonim ***** válasza:

Akkor áprilisban jött a levél az 1000 euroról.

De egyrészt azóta is eltelt 4 hónap, másrészt meg ki tudja, hány levél jött az elmúlt 2 évben 200, 300, 500, 800 euroról?

Mindenképp ügyfélszolgálat, nem vesztesz vele semmit, max a percdíjat.

2016. aug. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!