Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan jussak egyről a kettőre...

Hogyan jussak egyről a kettőre? Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Röviden a helyzet: Nincstelen vagyok, és albérletet kell fizetnem. Meglepő módon nem a minimálbérből élnék, de akkor sem lenne elég a pénzem arra, hogy félre is tudjak tenni pl. lakástakarékra, vagy lakáshitelhez önerőre.

Szülők, család nem opció. Ingatlan nem vonható be fedezetnek, terhelés alatt áll. Vidéken van, a semmi közepén, távol a fővárostól, ahol munkahelyem van, illetve pénzzé sem lehet majd tenni (ha majd örökölünk a testvéreimmel), mert nem venné meg senki.

Mit lehet tenni, ha az ember szó szerint 0-ról indul és egyedül van és senki sem segít neki, önerőt sem tud összekaparni? Teljesen reménytelennek érzem ezt a helyzetet.



2016. aug. 17. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az!

15 évvel ezelőtt így voltam én is!

Úgy vettem ki albérletet, hogy még ágyam sem volt, egy paplanon feküdtem.

Kínkeserves volt, melóztam, fizetős fősulin tanultam (korom miatt nem volt más lehetőség), mellette elkezdtem maszekot vállalni.

Más megoldás nincs, ha itthon akarsz boldogulni (nem lehetetlen) tanulni kell és qrva sokat melózni.

Vagy nyelvismeret és kimenni külföldre szakmunkát végezni.

2016. aug. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

15 év :( Mondjuk jobb, mint a soha. Köszönöm a választ.

Az a baj, hogy tanultam, de naivan azt hittem, olyasmit is tanulhatok, ami érdekel. Azóta rájöttem, hogy az ilyen úri mulatságok csak a gazdag szülők gyerekeinek valók. Szerencsére van alternatíva, mellékutakon szedtem fel magamra más tudást, ami hasznosabb, de az meg nem elég.

2016. aug. 17. 18:54
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Először adj le a kiadásaidból (pl lakás helyett csak szobát bérelj), majd kezdj el tanulni valamit meló mellett, amiből meg lehet élni.


Ha ez nem opció akkor külföldi munka (anyósom 60 felett ment ki Angliába dolgozni, most már onnan is kap nyugdíjat)

2016. aug. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is nagyon szegények voltunk a férjemmel, egyik hitelt visszafizettük, vettük fel a másikat (telek aztán ház).

Nagyon jól kellett gazdálkodni minden forinttal, hogy lehessen valami tartalékot képezni. Lakástakarékot fizettünk 5 évig, az jó volt, mert arra is adtak hitelt. Aki azt írta, hogy tanulj valami olyat amivel jobban lehet keresni, annak igaza van. Ha megtalálod a párodat, ketten már könnyebben fogtok boldogulni. Amint lett annyi pénzünk vettünk egy rossz házat, abban laktunk, így legalább nem az albérletre ment el a pénz. A helyzet reménytelennek látszik, de nem az, ne add fel, másoknak is sikerült.

2016. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Másodállásból tudtam önerőt gyűjteni.
2016. aug. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek, aki eddig írt, köszönöm, ment a zöld kéz.

Másodálláson gondolkodom. Nehéz, bár annyi igaz, hogy legalább még nincsenek gyerekeim, akkor ez szinte lehetetlen volna. Bár az is igaz, amit előtte írtál egyik válaszoló, hogy párral könnyebb. Csak egy ideális világban nem kell az embernek feltétlenül összeállnia valakivel, hogy legyen rendes fedél a feje fölött (kb. bérlés esetén is sajnos ugyanez a probléma).

2016. aug. 17. 23:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Eloszor is ne hidd hogy egyedul vagy, sokan vannak igy, sot, sokaknak meg az idos szuleiket is segiteniuk kellemelle.

En pl ezert mentem kulfoldre, mert magyar berekbol kilatastalannak ereztem ezt a helyzetet.

Raadasul te meg nem is vagy nincstelen, mivel ha a semmi kozepen is, de legalabb van a csaladodnak sajat ingatlana. Nalunk pl ez sincs.

2017. nov. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!