Provident segítség?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogyha felszeretnék venni Provident szabadfelhasználású kölcsönét, mikre számítsak?

Kijönnek házhoz?

Szerződést hol kell aláírni? Mármint azt hallottam, hogy a bejelentett lakhelyre kijönnek "tanulmányozni". Ez igaz?

Hogy működik a Provident valójában?

Előre is köszönöm.

Első sorban tapasztalatok érdekelnek!



2016. aug. 18. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha házhoz kiszállítású hitelt akarsz felvenni, kijön a képviselő. Kérdez bizonyos adatokat, majd telefonon megpróbál engedélyt kérni a hitelhez. ha megkapja, kitölt milliomnyi papírt, aminek az aláírásához kell majd ott 2 tanú is.

Azt tudni kell, házhoz nagyon magas a kamat. Viszont könnyebben adják, mint a számlára kért hitelt.

2016. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszát!

Illetve ha nem kérem nem jönnek ki még szerződés kötéshez sem?

2016. aug. 18. 13:44
 3/3 Patriksztár válasza:

Szia!


Édesanyám 2 éve Provident alkalmazott, tanultam ezalatt egyet, mást!


Ha hitelt szeretnél be kell telefonálni a központba, ahol még aznap, vagy valamikor értesítik a KTM-et, hogy XY utcában, XY telefonszámon hitelt kérnek. Felkeres, majd felvesznek egy előbírálati adatlapot, ahol a következők szerepelnek:


Név.


Cím.


Szül. hely / id.


Fizetés ( nettó ).


Édesanya neve.


Személyi száma.


Lakcímkártya száma.


Majd, ha aláírásra került az adatlap, akkor elkezdődik egy folyamat, amikor az adott képviselő felviszi egy felületre az adatokat, majd elbírálást kér. Itt kis idő múlva eldől, kap-e az illető hitelt, vagy sem. A gép néz 17 pontot, aminek hogyha megfelel egy ügyfél, akkor kaphat hitelt, egyeztetni kell a főnökkel, majd ha zöld utat ad, akkor jön a szerződés.


Ha jól tudom 6 oldal, és 21 aláírás kell egy szerződéshez, kiadási ideje nagyjából 20 perc. 2 tanú szükségeltetik, természetesen 18 évet betöltötték, nekik csak az aláírás kell, hogy kiadták a hitelt, nem kell személyi, sem ilyesmik.


Miután a kiadás megtörtént, a pénz átadás után 1 hét múlva jön a KTM az 1. törlesztőért.


A fent leírt a helyszíni hitelezés, most jöhet a banki:


A banki hitelezéshez Tatabányára kell, hogy utazzon az ember, az úgy nevezett 'hitelpont'-ba. Itt adatlapot vesznek fel, majd hetek múlva kiadják a pénzt ( nem tudom ennek a menetét, mivel a Provident ez egy másik része ). Itt nincs rá olyan sok kamat, mint a helyszínin, mivel itt a hitelpontban intéződik a dolog.


Ha banki hitelről van szó, akkor nem jön ki senki a házhoz, csakis akkor, amikor helyszíni hitelt kér az adott ügyfél. :)

2016. szept. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!