Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megszüntethetem a bankszámlámat?

Megszüntethetem a bankszámlámat?

Figyelt kérdés
Van egy Citibankos számlán 2017 ig van szerződésem, de át akarok térni az OTP-re és a másikat meg akarom szüntetni. Van erre lehetőségem? Nehezíti a helyzetet, hogy Citibank fiók nincs a megyénkben mert kivonták magukat innen. Ha esetleg nem lehet és nyitok egy OTP-t is, és 2 lesz. Ez esetben nem fizetem a kártya- és a számlavezetési díjat akkor azt a későbbiekben betudják rajtam vasalni?

2016. aug. 19. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el a szerződésedben a számla megszüntetés részleteit.

Egyébként, ha nem fizeted a költségeket, behajtják rajtad.

2016. aug. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bankszámlád és bankkártyád van a Citinél? 2017-ig? Ezek nem határozott idejű szerződések szoktak lenni.


Természetesen attól még, hogy máshol is van számlád és azt használod, nem mentesít a kötelezettségeid alól, amit a Citi felé vállaltál, hogy fizeted a díjakat.


Viszont egy bankszámlaszerződést nyugodtan felmondhatsz.


Fel kellene hívni őket telefonon, hogy most már hogy csak Budapesten vannak fiókjaik, muszáj-e a fővárosba utaznod és személyesen megszüntetned.


Egyébként nem kapcsolódik hozzá semmilyen hitel? Mondjuk személyi hitel?

Mert ha a hitelszerződésben azt is vállaltad, ahogy amíg vissza nem fizeted, addig nem szünteted meg az adott bankszámlát, akkor nem megszüntethető vagy csak szerződés módosítással, amibe vagy belemegy vagy nem a Citi.



Azt gondolom tudod, hogy év végén az Erste átveszi a Citi teljes lakossági ügyfélállományát, ezáltal Erste ügyfél leszel.

Ha addig nem sürgős valamiért váltanod vagy nem kedvezőtlenek a Citi díjai, talán kivárhatnád, hogy miután Erste ügyfél lettél, mit kínál majd az új bank a számodra.



A tartozásokat (még ha csak felgyűlt számlavezetési díjak is) minden bank be tudja vasalni és meg is teszi.

Javaslom, hogy nagyon figyelj oda, hogy szabályosan legyen lezárva a számla. Esetleg a zárás után kérdezz rá, hogy ugye tényleg megszűnt és nem maradt mínuszod, nehogy később derüljön ki valami félreértés.

Elvileg nem lehetne, de azért nem árt alaposnak lenni.


Ha kicsit részletesebben leírnád a helyzetet, könnyebben lehetne választ adni, mert ez a 2017-ig élő bankszámla szerződés nekem nem egyértelmű.

2016. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazából az érdekelne, hogy ez esetben az Erste támogatja-e az online sportfogadást? mert a Citi nem és több dolog miatt megvagyok lőve (nincs Békéscsabán fiókjuk nem tudom feltölteni kp-t virtuális pénzzé, ha pedig utalok, 2-3 napig eltart, bet365-nél pedig ilyen utalással is minimum 30.000 Ft-ot kell utalni amit megmondom őszintén sokkallok) És ha lenne egy OTP-s vagy olyan ami támogatja ezt, simán tudnék itthonról kártyáról fizetni, vagy max bemegyek az itteni (2 is van) OTP fiókba és feltöltöm KP-t virtuális pénzzé.

Egyébként a számlavezetési díjat is sokkallom itt 990, máshol kb fele ennyi? vagy nem tudom, de azt tudom, hogy rossz lóra tettem.

Ezt az Erste - Citi összeolvadást ha kifejtenéd azt megköszönném :)

2016. aug. 19. 14:38
 4/8 A kérdező kommentje:
ja és hitelem nincs, ösztöndíjat kapok erre a számlára, ezért is óvakodok kicsit a megszüntetéstől, suliban elszúrnak valamit, nehogy 2 szék közé essek. (1 félévem van már csak)
2016. aug. 19. 14:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok:


Egyetemistaként, fiatalként sokkal kedvezőbb bankok és számlacsomag is vannak.

A Citi drága bank, akik inkább az átlagnál jóval tehetősebbeknek kínálnak előnyös szolgáltatásokat.


24 év alattiként egyébként az OTP Junior a legjobb választás.



Hogy a sportfogadást melyik bank tiltja és melyik nem, én nem tudom. Fel kellene hívni a bankokat és megkérdezni.

De szerintem a kártyatípustól is függ, hogy lehetséges-e. Ennek is nézz utána.


Az Erste a Citi lakossági üzletágát olvasztja magába. Már tavaly ősszel nyilvánosságra hozták a tranzakciót.

Nem hallottál még róla?


A Citi honlapján van egy nagyon alapos leírás.

[link]


Azt még mindig nem értem, hogy 2017-ben mi jár le, mert ezek alapján semmi határozott idejű ügyleted nincs.


Az egyetemen pedig egyszerűen jelezned kell a megfelelő helyen, hogy mostantól új számlaszámra kéred a kiutalásokat. Nekik mindegy.

Rengetegen váltanak bankot és ha bejelentik az új számlaszámukat, onnantól oda kapják a fizetésüket, ösztöndíjat, stb...



Szerintem a Citivel kiválasztottad az egyik legrosszabb bankot.

2016. aug. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is, ez egy hosszú és bonyolult sztori, összekevertünk 2 bankot... a kártyán van az hogy 2017-ig érvényes. Ha írnék nekik akkor adnának információt erről szerinted?
2016. aug. 20. 00:18
 7/8 A kérdező kommentje:
de már 24 vagyok és diák
2016. aug. 20. 00:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Telefonon, levélben csak általános tájékoztatást kaphatsz, nem konkrétan a te pénzügyeidről, számládról, hiszen az banktitok és nem tudnak téged beazonosítani.


Netbankon vagy telebankon keresztül a megfelelő jelszavakkal bejelentkezve viszont a számládról, saját pénzügyeidről is tudnak adni felvilágosítást.



Hogy melyik bank mely számlacsomagja lenne a legjobb neked azt én nem tudhatom, mivel beérkező jövedelem és használati szokások függvénye.


www.bankmonitor.hu vagy www.bankracio.hu

Itt vannak jó kalkulátorok, ahol személyre szabottan tudsz keresni, hogy melyik lenne a legkedvezőbb neked.


Utána persze érdemes megnézni a bank honlapján a részletes hirdetményt (nem a rövid leírást), mert az a hivatalos és teljes körű.


Esetleg ha van valaki akivel meg tudod oldani, hogy havonta egymásnak egyszer ide-oda utaltok 150 e Ft-ot, akkor az Erste Privilégium L a legkedvezőbb.

Szinte teljesen ingyenes.

És nem muszáj munkabérnek lennie a 150 e ft jóváírásnak, elég ha utal neked valaki.


Vagy a Raiffeisennek van valamilyen számalcsomagja (talán Aktivitás 2 vagy mi) amelynél nincs elvárt jóváírás, más feltételeket kell teljesíteni.

Nem annyira kedvező mint a fenti, de az átlagnál jobb.


Érdemes lenne alaposan utánanézni. Nem könnyű manapság olcsó, főleg ingyenes számlát találni. Talán csak az említett Erste Privilégium az.

2016. aug. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!