Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » El tudom úgy adni a házunkat...

El tudom úgy adni a házunkat amely 6milliót ér, hogy 2 millió hitelt átvállal a vevő és pótol?

Figyelt kérdés

Tehát el akarjuk adni a házat, fontos hogy sürgős mert a rokonság kikészít, 6m biztosan ér, de vagy 2m hitel van rajta.

A vevő átvállalná a hitelt valahogy (OTP hitel 3 éve van rajta), és a többit kápében adná, tehát ha 5mért odaadjuk, akkor 3mFt-ot kápében fizet.


2010. ápr. 20. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen emberek akik így is megvennék a házat.Szerintem nyugodtan meg lehet hirdetni...

Én például megvenném így is ha van rá lehetőség.

2010. ápr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jelzálog hitelt nem lehet "átvállalni", minden ilyen ügyletnél új hitelszerződést köt a vevő, a régi hitel pedig lezárásra kerül. Nagyon fontos, hogy a vevő a mostani hitelezési szabályok alapján hitelképes legyen és az ingatlan jelenlegi értéke is megfeleljen a banknál, mint fedezet.


Ilyen esetben az a járható út, hogy a vevő által kifizetett vételár előlegből ki kell fizetni a meglévő tartozást, a maradékot pedig a vevő bankja (nem muszáj, hogy ez az OTP legyen, de lehet az is) fizeti ki az eladónak.


Nagyon célszerű ilyen esetben biztosra menni és a bankkal alaposan megvizsgáltatni a vevő hitelképességét, nehogy meglepetések és hosszadalmas, kínos jogi viták, per alakuljon ki, ha utólag mégis kiderül, a vevő mégse kap annyi hitelt, mint amire számít. Ilyen esetben egy jó hiteltanácsadó sokat segíthet. Szívesen képviselem az érdekeiteket a banknál, ha igényt tartotok rá.

2010. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már van egy potenciális jelentkező. De ha érdekel Hajdúhadházon van csendes utcában.
2010. ápr. 20. 12:44
 4/5 A kérdező kommentje:

"A jelzálogtípusú devizahitel biztosítására jelzálogjoggal terhelt ingatlan elidegenítése esetén a

jelzálogjog, elidegenítési és terhelési tilalom a vétellel, cserével megszerzett ingatlanra nem jegyezhető

át, de a fennálló tartozást az új tulajdonos átvállalhatja."


Ezt egy OTP nyilatkozatban olvastam.

2010. ápr. 20. 12:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó OTP bejegyzésben az "átvállalást" úgy kell értelmezni, hogy az új tulajdonos a hitelképessége alapján kaphat egy új hitelt az OTP-től a mostani szabályok szerint, de egyúttal a lezárási díjat ki kell fizetni, illetve az új hitelszerződéssel kapcsolatos díjakat is, csak esetleg ha van valamilyen akció, az érvénybe lép az új hitelnél. (Ugyanez történik autóhitel átvállalása esetén is, csak erről nem szívesen beszélnek a bankok...)
2010. ápr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!