Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jónapot mindenkinek! 200-ezer...

László 197806 kérdése:

Jónapot mindenkinek! 200-ezer forintra lenne szükségem havi törlesztésre, hova fordulhatnék?

Figyelt kérdés
Lévén annak idején építkeztem, négy gyerekre vettem fel a szocpolt és 3 milió államilag támogatott kölcsönt valamint még 1 miliót bebútorozásra, aztán jött a világválság. Emiatt a törlesztőrészlet felugrott 100ezer ft felé és lévén a keresetem sem volt több bárlistás lettem. Most közel hat éve dolgozom egy állami cégnél ahol a keresetem 200-300 ezer forint között mozog aminek legalább a felét vonják, de ha meghaladja a 260 ezret akkor joguk van a mindenkori minimálnyugdíj ötszöröséig vonni, úgyhogy akkor sem kapok csak maximum 120 ezer forintot. Négy gyerek mellett legalább 7 hónap lenne összerakni a pénzt, viszont sürgősen kellene. Ha valaki tudna ebben segíteni szívesen veném. Nekem már nem élnek a szüleim, a feleségem családjával nem vagyunk túl jóban, a rokonaimat nem ismerem, nem tudok honnan segítséget kérni.

2016. aug. 23. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

'a feleségem családjával nem vagyunk túl jóban,'


nos, ezen kene valtoztatni elso korben. Csak ugy, a ket szep szemedert senki nem fog neked odaadni 200 rugot, foleg hogy eselye nincs hogy vissza is fizetned valaha.

2016. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos még a múltban él apósom és elég arogáns, ayósom három éve meghalt ígyhát kissé nincs is "magánál" sajnos. A visszaadomra pedig jobbhíján lévén ismeretlenűl kérek segítséget csak a becsületem szolgál, sajnos tudom hogy ez a mai világban már vajmi kevés.
2016. aug. 23. 13:30
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak erre szakosodott "emberek", csak nekik minimum a háromszorosát kell visszafizetned, különben az egészséged bánhatja.
2016. aug. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tudom, ezért is szeretnék olyasvalakihez fordulni aki becsületesen ki tudna segíteni és elhiszi, hogy van még becsület ebben a világban, és hogy vissza is kapja a pénzét. Mindazonáltal azt is tudom, hogy nem könnyű elhinni senkiröl hogy becsületes és nem csak át akarja verni a másik embert. Én például már sokszor megbíztam olyan emberekben akik átvertek, de valahogy még mindig úgy gondolom, hogy vannak jó emberek is, lehet,hogy csak magamból indulok ki.
2016. aug. 23. 14:27
 5/15 anonim ***** válasza:

Provident, Cofidis, munkáltatói előleg és kölcsön, uszorás, lottó, kaparós sorsjegy....


Vadidegen csak úgy "hiszemre" nem fog adni neked, még 200 ft-ot sem, nemhogy 200ezret. Főleg, ahogy leírtad az anyagiaidat, nem sok esély van, h ezt valaha viszontlássa tőled. Bocs, de ez van. (nekem is jól jönne ennyi pénz)

2016. aug. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Vadidegennél, pénzügyekben, nincs olyan, hogy becsület.

Mire adjon bárki?

Egy ígéretre?

Szerinted aki csaló, az nem ugyanígy próbálkozik be?

Mivel elárultad, hogy már letiltásod van, a ház meg ha meg is van, jelzálog van rajta, így még egy lepapírozás után sincs esély visszaszerezni a pénzt, mert a bank elsőbbséget élvez.

Tehát ha úgy döntesz, hogy nem fizetsz, akkor a hitelező soha nem látja viszont a pénzét.

Ez nem biztosíték.

Erre egy "ígérem, visszaadom!" édeskevés.

2016. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A fizetésem 50%-át vonják, így a bankok és a munkáltató sem áll szóba velem pedig a másik 50% ami átlagosan 100 ezer ft ütné az elvárásokat mint már az elején is leírtam. Egyszerre ennyi pénzt nem vonhatok el a családomtól csak mert sürgősen kellene mert az a beiskolázást és a megélhetést veszélyeztetné, részletekben viszont menne.
2016. aug. 23. 14:49
 8/15 A kérdező kommentje:
Hozzá tartozik, hogy mikor báros lettem még a keresetem sem érte el az állítólagos "világválság" miatt összesen 37 ezer ft-rol 100 ezer ft-ra rúgó törlesztést, de ezzel sok OTP-s megjárta. Holott a felvétele előtt egy hétig győzködtek, hogy 35 erertől nem lessz több a havi részlet lévén államilag támogatott, aztán öt év elteltével szinte rohamosan emelkedett míg végül úgy döntöttem, hogy a családnak ennie kell és a számlákat is fizetni kell.
2016. aug. 23. 19:10
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos égetően szükség van a pénzre, főleg ha beiskolázás (remélem érzel ebben egy pici cinizmust). Nyilván nem könnyű, ha a fizetésed felét viszi a bank, de miért nem örülsz, hogy tudod törleszteni a tartozásod és előbb-utóbb megszabadulsz tőle. Lehetne hitelmentes az életed, de újabb tartozásokba vered magad. Mi lenne, ha a gyerekek nem kapnának új táskát, cipőt, akármit hanem összehúznátok magatokat és igyekeznétek megszabadulni az adósságtól? Tudom, ezt nehezebb csinálni, mint mondani, de mennyi lehet még hátra a hitelből? A helyedben előbb keresnék valami maszek munkát, ha kell 16 órában dolgoznék csak hogy összerakjam ezt a 200 ezret. Inkább ez, mint egy újabb adósság. Nem érzed felelőtlenségnek a gyerekeiddel szemben egy újabb adósság bevállalását? Előttem már leírták, hogy szép szavakra senki nem ad semmit, úgyhogy máshogyan kell megoldanod.
2016. aug. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben bitcoin hitelt vennék fel, ott semmilyen követelményeknek nem kell megfelelned, ez a 200 ezer forint kb 1.25 btc olyan 20% kamattal számolok öszeségében kb, persze ez csak becslés, mert ez sok mindentől függ. Olyan 10% körül kapsz hitelt persze ez lehet kevesebb és több is a hitel mutatódtól ha előtte kifuttatsz egy 1 hetes kis összegű bitcoin hitelt akkor javul a hitelmutatód, mivel nem virtuálisan akarod felhasználni a pénzt ezért traderre is szükséged van, itt kilehet jönni 0-ára de rosszabb esetben olyan 10% mínusszal számolok. Attól függ hogy hol veszed a bitcoint illetve adod el. De itt egy bővebb leírás ha érdekel: [link]
2016. aug. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!