Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek hova fordulhatnék...

Szerintetek hova fordulhatnék hitelért? Áruhitellel van értelme próbálkoznom?

Figyelt kérdés

Igényeltem hitelt a Cetelemtől, 400.000 forint értékben a lehető legkevesebb futamidővel. Elutasítottak.


Hivatalosan a bérem 79000 forint (nyilván amit "okosba" kapok azt nem írhatom bele a kérvénybe). Az összes kiadásom (mivel otthon lakok) az egy szem diákhitel törlesztőm, ami 6090 forint havonta.


Szóval, ha jól számolok akkor marad durván 71.000 forintom arra, hogy törlesszek. Egyrészt nem értem, hogy miért utasítottak el, másrészt nem tudom, hogy hová tudnék még fordulni... Van értelme áruhitellel próbálkozni egyáltalán? Valaki?


Vagy forduljak egy helyi uzsoráshoz?


2015. júl. 14. 17:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Túl kevés a béred. Ezért utasítottak el. Az egy dolog, hogy otthon élsz, de akkor is van valamennyi kiadása az embernek. Gond a diákhiteled is, hogy már hitelt fizetsz vissza. Mivel már igényeltél a banktól és elutasítottak, a legjobb amit tehetsz, hogy vársz 2-3 hónapot, és újra igényelsz hitelt de másik banknál próbálkozz
2015. júl. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi az, amit szeretnél venni, de ha otthon laksz és "okosba" is kapsz pénzt, akkor szerintem max fél év alatt magad is össze tudnád rakni rá a pénzt.

Így aztán nem kellene attól sem félned, hogy az uzsorás rád küldi a verőembereket, ha valami miatt nem tudsz fizetni

(ne adj Isten megbetegszel, megszűnik a munkád, stb.)


Sajnos- Hála Istennek én is állandóan belefutok abba, hogy a bankok megszigorították a hitel feltételeket.


Az agyon reklámozott Növekedési Hitelt pl. azért nem kaphatom meg vállakozóként, mert túl kicsi vagyok. De könyörgöm, ki növekedjen, ha nem az, aki kicsi?

2015. júl. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen okosba is kapok, még egyszer ennyit. Viszont úgy voltam ezzel, hogy minek várni, ha +20-30 ezres ráfizetéssel már most enyém lehet az a bizonyos dolog...


Nem nagyon van amúgy más kiadásom, illetve pont az a gondom még, hogy most is én adtam kölcsön másnak... Ezért sincs annyira pénzem perpillanat.


Egyébként ilyenkor csak azt nem tudom megérteni, hogy ha nekem nem adnak, akkor olyan hogy kaphatott hitelkártyát, aki abszolút minimálbérre van bejelentve és fizet több hitelt is ami összesen úgy 40 ezer forint. Vagy ez a szigorítás néhány hónapos dolog? Mert akkor bekaphatják a bankok, hogy pont most jutott eszükbe.


A vicc egyébként az, hogy a szüleimmel is próbáltam korábban felvetetni egy hitelt, de ők sem kaptak. Pedig bőven 300 felett van a kettejük bevétele (mondjuk van hitelük, de az havi max 50-60 ezer körül van) és még az ügyintéző sem értette. Indokolni nem tudta. Vagy ilyen sok ügyfelük van? Tényleg nem értem.

2015. júl. 14. 18:20
 4/18 anonim ***** válasza:
30%
Kivancsi vagyok, hogy mire koltened el azt a par fillernyi fizudat, egy 20 eves verda? Jatekos laptop?
2015. júl. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4: Majdnem. Új asztali gép kéne, mert a mostani... hát alig működik. Ha gondol egyet és beszarik, akkor nézegethetem a négy falat.
2015. júl. 14. 21:50
 6/18 A kérdező kommentje:
De közben rájöttem, hogy mi lehet a problémájuk. Még csak négy hónapja dolgozom a jelenlegi munkahelyemen és szerintem ez nem tetszett nekik.
2015. júl. 14. 21:51
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

Ezelőtt kb 5-6 éve vettem egy asztali számítógépet használtan, 2,3 Ghz procival 30 ezer ft-ért.


Szerelő csak egyszer látta, amikor a környéken becsapott a villám és az egész utcában tönkrementek a hálókártyák.

Minden nap dolgozom vele, min. 10-12 órát be van kapcsolva.

2015. júl. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%
De neki kell egy uj csucs jatekgep merthat most hogy dolgozik, megengedheti maganak! ;D
2015. júl. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hitelkártyád babám neked is lehet, 3-4 nap alatt megvan, kereseti igazolás sem kell, de levonnak 5000Ft-ot kártyakészítési díjként, ezt visszaadják a 50e Ft elköltése után. Első évben díjmentes, 4 kategóriát lehet megadni, ezen kategóriákba eső vásárlásokból 4%-ot visszakapsz, ami nem esik bele abból 1%-ot.


-150 000-ig lemehetsz, ha a kövi hó fordulónapjáig (rendszerint 26-odikáig, de ez eltérhet) visszafizeted, akkor kamatmentes.


A banki hitelnek viszont feltételei is vannak, de hitelkártyát bármely barom kaphat, még te is!


Megkérdezhetem, hogy nálad a 79e-6,09e=71e az hogyan jött ki? Milyen munkát végzel, amit ilyen jól megfizetnek?(Figyelembe véve a kérdésed alapján sugallt képességeidet)


Vegyük úgy, hogy 140e/hó fizud van ez 2hónap alatt 280e+120e-el lemész mínuszba a hitelkártyán és már meg is van a PC-éd :) A 120e-et kövi hónap fordulónapig kifizeted, ráadásul 4800Ft-ot visszatérítenek a vásárlásból.


Másik lehetőséged kicsit macerásabb, de szerintem megéri:

A hitelkártyád kerete 150e erre átutalod vásárlás előtt azt a 280e-et amit félretettél (de akár 250e is elég), a vásárlás teljes összeget a hitelkártyádról elégíted ki, így 16 000Ft-ot visszakapsz. Kapásból a 400e-es gép "CSAK" 384e volt, a maradékból meg megveszed a kiszemelt játékodat :)

2015. júl. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Mire fel ez a személyeskedő hangnem? Én sem személyeskedtem szerintem...


Építészmérnök vagyok és körülbelül 150 ezres havi bevételem van. Hitelkártyát nem szeretnék és ha nem esett volna le néhány gyengeelméjűnek,az uzsorás dolgot nem gondoltam komolyan.


Az alapján amit leírtam, hogyan tudtatok következtetni a mentális kapacitásomra?


Mellesleg megoldódni látszik a dolog. Egy ismerős fiókvezető egy takarékszövetkezetnél azt mondta, hogy megkaphatom, csak a rövid idő miatt lehet, hogy adóstárs bevonása kell.


7: ha csak netezésre kéne, akkor oké lenne. Viszont az ArchiCAD már a mostani gépemen is akad (8 éves) és otthon is előfordul, hogy kell vele dolgoznom.


9: Barom ám a jó édes anyukád.

2015. júl. 15. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!