Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet lakashitelt felvenn...

Hogy lehet lakashitelt felvenni önerő nélkül?

Figyelt kérdés

2016. szept. 10. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Önerő nélkül sehogy.
2016. szept. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Minimum 20% önerő törvényi előírás.
2016. szept. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
De a bank akár magasabb önerőt is megállapíthat. Egyébként a kérdésedre a válasz: bármilyen szabad felhasználású hitellel vehetsz házat, a kérdés csak az, hogy 2-5 millió forintból mire futja, és hogy megéri-e a 2-3x drágább finanszírozás. A választ szerintem te is sejted. Ha eddig nem raktatok félre nagyságrendileg egy havi törlesztőnek megfelelő megtakarítást, amit most önerőként használhatnátok, miből gondoljátok, hogy ezután menni fog?
2016. szept. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A legböszmébb Feri ***** válasza:
Ingatlan pótfedezettel és megfelelő jövedelemmel.
2016. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xswerdy ***** válasza:
Így van, ahogy az utolsó írja. Azzal a kiegészítéssel, hogy lehet teljesen más ingatlan a fedezet. Ha az jóval értékesebb, mint a vásárolandó ingatlan, azaz a fedezet legfeljebb 80%ára veszel fel hitelt, akkor ok. Én is vettem már fel így.
2016. szept. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az alábbi módokon:


1. plusz ingatlan fedezettel (ezt már előttem leírták).


2. Helyettesítő ingatlan fedezettel. (Pl ha 10M Ft a vételár és a bank 15M Ft értékű ingatlant kér fedezetnek, akkor ha család felajánl egy ilyen értékű ingatlant, elég lesz ez is fedezetnek.)


3. A Vételár és az ingatlan értékéhez képest adható hitelösszeget személyi kölcsönnel pótolod. Pl ha a vételár 10M Ft, de a bank csak 7M hitelt hajlandó jelzálog alapon adni, akkor a 3M Ft-ra személyi kölcsön is igényelhető. Drága megoldás és igen sok jövedelem kell hozzá.


4. Az önerőt CSOK-ból pótolod. Pl 20M Ft új építésű vételár, ehhez 3 gyerekre igénybe veszed a 10M Ft CSOK-ot és meg van oldva az önerő kérdés. 2 Gyerekre, használt lakásra elég kevés CSOK jár, de ha ehhez kérsz kiegészítésként személyi kölcsönt, jobb a helyzet, mint a tisztán személyi kölcsönös megoldás.


5. Alkalmi áron jutsz ingatlanhoz. Ekkor a bank a becsült érték alapján állapítja meg az adható hitelösszeget. PL ha egy lakást 10M Ft-ra becsülnek, de megvehető 8M Ft-ért, akkor elméletileg megfelel a 80%-os finanszírozhatóságnak. (Ez manapság ritka, mint a fehér holló.)


A fenti variációk közül a bankok csak az első kettőt szeretik, a többinek nehézkes az ügyintézése, mert a bankok nem díjazzák az önerő nélküli vásárlást.

2016. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
6-osnak az utolsó ponthoz: az én bankomnál az van az üzletszabályzatban, hogy az értékbecslő által megállapított érték és a vételár közül az alacsonyabbnak a 80%-a lehet max. a hitel. Szerintem elég általános kitétel.
2016. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es, még most is van olyan bank, ahol ez nem így van.
2016. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!