Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Netes visszaélés: elegendő-e...

Netes visszaélés: elegendő-e bármiféle visszaéléshez ellenem ha egy ismeretlen tudja a bankszámlaszámomat és hozzá tartozó nevet?

Figyelt kérdés

Olvasok a neten cikkeket az online bank bűncselekményekről visszaélésekről.

Kérdésem: elegendő-e bármiféle visszaéléshez ellenem ha valaki tudja a bankszámlaszámot és hozzá tartozó nevet?

Semmi egyebet nem tud. Tehát: bankszámlaszámot és nem kártyaszámot tud!

Elegendő lehet ennyi hogy pénzt vegyenek le engedélyem nélkül a számlámról?



Azért kérdéses mert a neten szoktam adni venni és Dunát lehet rekeszteni azon vadidegenekkel akikkel soha nem találkoztam személyesen csak a bankszámlaszámomat adtam meg nekik hogy oda utaljanak. Nem kereskedő vagyok tehát csak egy mezei ember.


És persze ez viszont is igaz: Dunát lehet rekeszteni azon vadidegenekkel akik megadták nekem a számlaszámukat hogy én oda utaljak.


Vissza lehet ezzel élni-ha valaki csak ezt tudja mást nem (név + bankszámlaszám)?

Mert ennek ismeretében pénzt azt küldhet nekem-na de pénzt vehet is le visszaéléssel?


2016. szept. 15. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet visszaélni vele. A bankszámlaszámra átutalásokat és befizetéseket lehet fogadni.


Pl. cégek bankszámlaszámai nyilvánosan elérhetők a cégnyilvántartásban, vagy a saját weboldalukon. Pl. a NAV bankszámlaszámai is nyilvánosak. Egy magánszemély bankszámlaszáma technikailag semmiben nem különbözik ezektől.

2016. szept. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát én is épp így okoskodtam. Hogy pl a munkahelyemen előveszem a személyi dossziét és egyből ott van vagy 50 ember számlaszáma.

Hát ha ezzel vissza lehetne élni ennyi alapján az szomorú világ lenne.

CSak a cikkek meg ijesztgetnek ferdítenek ...

2016. szept. 15. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!