Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aláírtam tanú2-ként egy...

Aláírtam tanú2-ként egy lakáshitellel kapcsolatos nyomtatványt, amelyet 4 példányban raktak elém. Ezen kívül minden oldalon a lap alján is rá kellett írni a nevem. Ugye ez nem jelent kötelezettséget a részemről?

Figyelt kérdés
2016. szept. 15. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:

De igen: lakáshitelnél nincs tanú, csak kezes.

Amennyiben a hitelfelvevő nem fizet, Tőled is vonhatják a pénzt.

2016. szept. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elolvastad mit irtal ala?
2016. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam olyan lakáshitel kérelmi nyomtatványt, ahol a tanúnak is alá kellett írni minden oldalon, pedig az összes bank nyomtatványát ismerem. (Ez melyik bank nyomtatványa?)
2016. szept. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fundamenta és 2 tanúnak kellett aláírni, illetve minden oldalon kellett egy szignó
2016. szept. 15. 16:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Ok, őket nem ismerem, mert a Fundamenta nem bank:)
2016. szept. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
37%

Bevallom, egy fórumból másoltam ki :)


"Tehát, ha a magánokirat, mely valótlan adatokat tartalmaz, felhasználásra kerül, akkor kerül elkövetésre a magánokirat hamisítás.

Ebből következik, ha a tanú, úgy írja alá a magánokiratot, hogy az valótlan adatokat tartalmaz, tehát a felek nem előtte ( tanúk ) előtt írják alá, nem akarategységben, akkor érdekes dolgok alakulhatnak ki, ha netán eljárás indulna, melyben nem kizárt, hogy a tanú-gyanúsított lehet"


Igazából pontosan annyi kötelezettséged van, mint egy átlagos tanúnak.

Annyit írsz alá, hogy a szerződés érvényes, az adatok valósak, azt mindenki a saját akaratából írta alá.

Nem jelent kezességet vagy ilyesmit, nyugi :)

2016. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..


Nem ilyet írtál alá te is, mint ami itt az utolsó válaszban van?

2016. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezen most gondolkozol el? Nem ott helyben kellett volna elolvasni, és tisztázni a helyzetet?
2016. szept. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Utolsó kettő utána is nézett a témának, mielőtt lepontozott?

Fundamentánál VAN tanú. sima tanú.

2016. szept. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti voltam, és nem pontoztam le senkit. Ha a kérdező se tudja, hogy mit írt alá, akkor mi honnan? Innentől csak tippelni lehet.
2016. szept. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!