Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Úgy tűnik, jön Angliában is a...

Úgy tűnik, jön Angliában is a negatív alapkamat. Mit lehet tenni? Milyen következményekkel fog járni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert angol bankszámlára kapom a fizetésemet fontban. Most csökkent 0.25%-ra az alapkamat, de valószínűleg át fog csapni negatívba. Mit csináljak? Szedjem ki készpénzbe, és a felét váltsam át dollárba meg euróba?
2016. szept. 18. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Negy forrast belinkelnel, hogy ertsem mirol is van szo pontosan? Koszi
2016. szept. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Damn ***** válasza:

Szia,


1.: A negativ kamatot meg nem biztos, hogy minden bank bevezeti.

2.: Ha be is vezetik ez valoszinuleg a Royal Bank of Scotland es a RBS erdekeltsegi korebe tartozo NatWest-et erinti. Ha Lloyds-os vagy Barclay-s vagy nyugi van. (me'g).

3: Ha a fent emlitett bankokhoz tartozol es sima lakossagi beteted van, a valtozas teged nem erint, mivel csak a vallalkozoi betetekre terjesztik ki.

4.: A negativ kamat sajat velemenyem szerint 0,5% alatt lesz, ami viszont azt jelentene, hogy nem eri meg valtani, mert ott tobbet vesztesz.

5.: Ha megis valtani akarsz akkor en a svajci frankot javaslom. De ha hosszabb tavra tervezel akkor rakd aranyba.


Remelem segitettem

2016. szept. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, elgepeltem (nagy ujjak a kis kepernyon...)

*Egy forrast* akartam irni. Forras = link valamelyik hir portalra ahol olvastad (nem metro meg hasonlokra gondolok)

2016. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
konkrétan a banktól jött levélben. 2 bankszámlám van, barclays és natwest.
2016. szept. 22. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!