Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártyához tartozó számlár...

Hitelkártyához tartozó számlára utalás és a kamat hogy van?

Figyelt kérdés

Az alapok megvannak, hogy vásárolok, majd a türelmi időszakon belül visszautalom, akkor nincs kamat.

De van mondjuk 350e Ft hitelkeretem, azt megtehetem hogy most csak úgy utalok rá 100e Ft-ot? És akkor ha nem megyek be 350e alá, akkor nem is kell a türelmi időszakban utalnom? Ha ezt meg lehet tenni, akkor a visszatérítés lényegében akkor is érvényes, ha a saját pénzemet használom csak amit ráutaltam?

Másik:

Ha mondjuk költök a hitelkeretből, és nem fizetem vissza a türelmi időszak alatt a teljes összeget, akkor a kamatot a teljes összegre számolják nem a költött - visszafizetettre.

Ez abban az esetben is igaz, ha még az elszámolási időszakban visszautalom mondjuk egy részét?

13-án van az elszámolási időszak vége, mondjuk 2-án veszek valamit 80e Ft-ért, majd 8-án visszautalok rá 40e Ft-ot, és utána a maradék 40e hitelhez a türelmi időszakba csak 5e-ret fizetek, ami a minimum, akkor 40e után számolják a kamatot vagy ilyen esetben is a 80e után? (Ez egyébként csak kíváncsiság, úgy használom hogy ne legyen kamat :-))



2016. szept. 22. 22:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Ahány ház, annyi szokás. Ahány hitel, annyi szopás. A hitelkártyához jár egy szerződés. Azt kell tanulmányozni, különös tekintettel az apró betűs részre.
2016. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!