Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki otthin van a lakáscélú...

Aki otthin van a lakáscélú hitelben tudna egy nagy átlagot mondani?

Figyelt kérdés

Adott egy használt ház (16millio). Ha jol tudom a ház ertekenek max 70%-a azaz osszeg amit a bank ad hitelnek? Ebben az esetben 11.200.000Ft-rol beszélünk. Az "önrészt" mi alapján állapitják meg? A 11 milliohoz is kell önrész plusz a kulonbozetet ki kellene pótolnom? Átlagban milyen kereset szükséges egy ilyen jellegű hitel megkapásához , akár kezessel együtt.(25évre max). 1 gyerekre már tudnák felvenni szocpolt mire odejutnánk.



A válaszokat előre is köszönöm.


2016. szept. 24. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre nehéz átlagot mondani. Maximuma ház bank által megállapított értékének 80%-a lehet hitel (ha ez több mint a vételár, akkor a vételár 80%-a), DE nem kötelező a banknak ennyi hitelt adni és a legtöbb esetben nem is adnak. Sok függ tőle, hogy hol található az ingatlan (falun pl sokszor csak 40-50%-ot hiteleznek,eldugott faluban meg egyáltalán nem, de eldugott faluban nem is kerül 16 millióba a ház gondolom). A hitel törlesztőrészlete pedig nem haladhatja meg a fizu 50%-át, ha kevesebb a fizetés mint 400 ezer ft. Rengeteg kalkulátor van neten, hogy egyes bankoknál mennnyi lenne a törlesztő x évre, próbálgasd. De az sem mindegy, hogy mióta dolgozol a jelenlegi helyeden, milyen cég, nem áll-e felszámolás stb alatt és még hosszan sorolhatnánk.
2016. szept. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapesetben a ház 80 %-a hitelezhető, és a fennmaradó 20%- nak kell lennie minimum az önerőnek.

De, mint az előttem szóló jól leírta, nem minden esetben adnak hitelt és nem minden esetben ebben a felállásban.

Függ a hitelfelvevő munkaviszonyától, mióta dolgozik, milyen idejű (határozott idejűre nem adnak) a munkaviszony, stb.

Aztán pl vályogházra állítólag egyáltalán nem adnak hitelt.

16 milliós háznál minimum 3,2 millió önerőnek kell lennie.

2016. szept. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kozalkalmazott vagyok (ferjem is), gödöllői házrol van szó.


100 folotti torlesztőket dobál ki a kalkulátor...megvárom míg orokolök pár milliót és akkor már annyival is kevesebbet kell felvenni ...

2016. szept. 24. 15:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Több mindentől függ, mennyi önrész kell egy 16M Ft-os ház megvásárlásához.


A törvény két korlátot állít:

Az ingatlan terhelhetőségi limit a forgalmi érték 80%-a

A jövedelem terhelhetőségi limitnél, ha az összjövedelem kevesebb, mint 400E Ft, akkor a jövedelem maximum 50%-a lehet törlesztőrészlet, de ha a jövedelem efölött van, akkor 60% is lehet a részlet.


A törvényi korlátok nem jelentik azt, hogy minden bank minden ingatlan és jövedelem esetében elmegy a szélső értékekig.

Gödöllőn pl van olyan bank, amelyik megengedné a forgalmi érték 80%-os terhelhetőségét, de ha jövedelem korlátos a hteligény, akkor nem fog összejönni a 11M Ft hitel se, hiába lehetne az ingatlanra több hitelt terhelni.

11M Ft hitelhez, ha két keresős az ügylet, kb 200 havi jövedelem már elég lehet, de ez nincs kőbe vésve. Ha csak egy adós van, akkor a magasabb kockázat miatt több a jövedelem elvárás is.

Nem jól használod a kalkulátorokat, mert 11M Ft hitelnél 25 évre kb 60-65E Ft törlesztőrészlettel kell számolni.

2016. szept. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Linkelnél egy kalkulatort amin 60ezres torlesztpt dob ki 11 milliora?

2016. szept. 24. 20:48
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja...azert dob ki nekem 10p folott mert 15 millioval szamoltam...tudom h 16 millios hazra nem ad ennyit....más okbol szamoltam ennyivel
2016. szept. 24. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Bármelyik bank kalkulátora 60E Ft körüli törlesztőt hoz 11M Ft-ra, 25 évre.


Pl itt a CIB-es:


[link]

2016. szept. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!