Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki tudja legális ez a behajtó...

Princ Nicole kérdése:

Ki tudja legális ez a behajtó cég? Intrum Justitia Zrt.

Figyelt kérdés

Egy felszólítást kaptam tartozás ügyben sms-ben ma reggel. /nagyon meglepődtem, mert SOHA életemben nem tartoztam senkinek sem./ Más tarozását leróhatják rólam? Pl. élettárs, egyéb..azonnal írtam és szinte azonnal is válaszoltak, sok linkkel a levélben hivatkozásul, hogy megbízási szerződés ha tőlem vonnak le valamit más tartozása ügyében...HUH! Most vert ki a víz, én????? Miért én, és kinek kell milyen tartozást befizetnem...mellékelem az általuk hivatalos szöveget:

" Tisztelt Levélíró!

Az Intrum Justitia Zrt. fogadta megkeresését, Társaságunk megkezdte annak feldolgozását.

Felhívjuk figyelmét, hogy amennyiben nem Ön az Ügyfél, azonban az Ügyfél helyett kíván Társaságunk előtt eljárni, úgy az Ügyféltől származó meghatalmazással szükséges rendelkeznie.

Tájékoztatjuk, hogy weboldalunkról letölthető meghatalmazás sablon az alábbi linken:

[link]

Amennyiben nem kívánja a sablont használni, kérjük, ügyeljen arra, hogy meghatalmazása rendelkezzen a szükséges formai követelményekkel, szerepeljenek rajta a sablonon megjelölt adatok.


Társaságunk az Ön adatait bizalmasan, a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően kezeli, - Adatkezelési tájékoztatónk, valamint Adatvédelmi és adatbiztonsági szabályzatunk az alábbi linken érhető el: [link]


Megjegyzés: Ez egy automatikusan küldött tájékoztató üzenet, kérjük, ne válaszoljon rá.


Üdvözlettel,

Intrum Justitia Zrt. "



#név #szabad-e #tartozás #pénzügy #behajtás #meghatalmazás #miért én fizetek #Honnan tudják telefonom
2016. szept. 30. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Ők egy teljesen legálisan működő cég, sőt szerintem a legnagyobbak.

Mi is szerződésben állunk velük, mármint a munkahelyem. Egy közmű-szolgáltatónál dolgozom, több milliós ügyfélkörrel, ergo nagyon sok a kintlévőség is, amit muszáj valahogy behajtatni.


Nyugodtan vedd fel velük a kapcsolatot, mert nem kamu cég.


Nem hiszem, hogy más tartozását követelik rajtad.

Az csak egy sablon szöveg, hogy ha pl. a gyereked vagy a szüleid ügyében intézkednél, akkor kell a meghatalmazás.


Jó eséllyel neked van tartozásod, amit esetleg már rég el is felejtettél. Hívd fel őket, mert akár egy tévedés is lehet, ekkora cégnél előfordul, ott is emberek dolgoznak.


De azt írniuk kellene, hogy kinek a megbízásából kérik a pénzt. Áramszolgáltató, gáz, víz, vagy mi?


És a lényeg: más tartozását nem hajthatják be rajtad.


Ha mégis kiderül, hogy tartozol, ne pánikolj, mert lehet velük tárgyalni. Adnak részletet, segítenek mindenben. Csak nem bunkón és a magas C-n kezdve kell elkezdeni a beszélgetést, nem ők tehetnek arról, ha valaki nem fizette be a számláit.

Szóval ha mégis tartozol, akkor a legjobb, ha velük egyezkedsz, mert ha nem fizetsz, és ők visszaadják a megbízást, akkor sokkal rosszabb lesz, és sokkal többe fog kerülni, ha legközelebb nem a behajtó, hanem a végrehajtó keres meg!

2016. szept. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
A legvalószínűbb, hogy a telefonszámod korábban az adósé volt.
2016. szept. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy van egy lejárt esedékességű vaterás/teszveszes számlád? 3 hét után átadják a követeléskezelőnek akár a 100 Ft-os tartozást is.
2016. szept. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2018. júl. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!