Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek sikerült már magánszemél...

Kinek sikerült már magánszemélytől pénzt visszakapnia legális követeléskezelő, behajtó cég segítségével?

Figyelt kérdés
Elsősorban magánszemély magánszemélytől való behajtásra gondolok! Milyen gyorsan sikerült visszaszerezni a pénzt? Mennyi volt az össz díjja? 125 ezer Ft-ot adtunk kölcsön anyósomnak 2009. februárjában. Mai napig egy fillért sem adott vissza belőle. Papírt nem íratott alá vele a férjem, mert úgy volt, hogy 1 hét múlva visszaadja (tehát szóbeli megállapodás történt). Esetleg várom a cég (ek) nevét vagy telefonszámát (természetesen aki tud ilyet jelezze és privátban megkeresem)!
2011. júl. 12. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

ha nincs papír, akkor mondj le róla


ha van papír, akkor fizetési meghagyás - ezt akár meg lehet próbálni mondjuk papír nélkül is


de nem értem, hogy miért nem kéritek egyszerűen vissza az anyósodtól (bár mondjuk nekem nem lenne pofám ennyi pénzen vitázni anyóssal, pedig utálom és nem beszélek vele + az összeg sem elhanyagolható, de azért nem az életem múlik rajta)

2011. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Visszakértük! Nekem meg nem lenne pofám meglopni a saját gyerekem és BAR listára rakatni! Ha ennyire elhanyagolható az összeg kifizetheted helyette! Konkrétan közlöm, hogy egy 2 évestől veszi el ezt a pénzt évek óta! Van kocsijuk, cigiznek, piálnak ha arra telik erre miért nem? Amúgy nem kell róla lemondani mert ingatlanügyeket kivéve a szóbeli megállapodás mindenre vonatkozik! Nem a kérdésre válaszoltál!
2011. júl. 12. 16:01
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Tanulj meg olvasni vagy vegyel be egy seduxent kedves kerdezo!


"+ az összeg SEM elhanyagolható"


Bukjatok be! Segitsen a hoher ilyen embernek...

2011. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
meséld már el te hisztis, hogy hogyan kerültetek bar listára azért, mert adtatok anyukénak 125ezret? meg minek adtok kölcsön családtagnak, ha úgyis tudjátok, hogy van pénze? nem értem az embereket...megmondom őszintén, hogy tényleg nagyon rühellem az anyóst, de ha rászorulna, segítenék neki, ő is segít nekünk néha pedig tényleg nem beszélek vele már vagy 8-9 hónapja...
2011. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A férjem vett fel nekik hitelt a megismerkedésünk előtt. Úgy volt, hogy fizetik rendesen az anyjáék) de amikor összejöttünk és elköltözött nem fizették. A kölcsönt kiadó providentes csaj ezt így tudja igazolni, tehát tanu. A férjemmel jártunk le egy darabig, de nem szóltak, hogy nem fizetik. Onnan tudtuk meg hogy lakást akartunk venni és a hitelügyintéző szólt, hogy BAR listán van a férjem, ekkor már 6 hónapos terhes voltam. Kifizettük az összeget leszedettem a BAR listáról. Az összeget azóta se kaptuk vissza!

Ennyi!

Első válaszolónak bocs a fére olvasásért, a többi megnyilvánulásod miatt egy bunkó vagy!


Várom az ÉRTELMES segítő hozzászólásokat!

2011. júl. 12. 16:25
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

hát tényleg segítsen neked a hóhér, akkor ahogy a második kolléga mondta...de ha figyelmesen elolvasod a válaszomat: fizetési meghagyás, hátha van olyan balek az anyós, hogy 15 napon belül nem mond ellent és akkor jogerőre lép


a providentes csaj meg nem tanú: 1 a férjeddel szerződött, 2 tudod mikor fog mászkálni veletek, 3 nem ti adtatok kölcsön, hanem a férjed szerződött és nem fizette a hitelt, az meg senkit nem érdekel, hogy mit csinált a pénzzel

2011. júl. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A piros kezecskét megkaptad! Ügyvéd mondta, hogy meg lehet csinálni. A kérdésre nem válaszolt még senki! Tehát minden válasz off volt eddig! Értelmes válasz?
2011. júl. 12. 16:41
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Olyan legális cég nem lesz, amelyik jogerős határozat nélkül fogja behajtani a követelést.

Az illegális cégek pedig nem megbízhatóak, mifelénk egy ember jó sok millióval tartozott egy másiknak (papírok nem voltak). Felbérelt magánbehajtókat és a dolog vége az lett, hogy a behajtók beszedték a pénzt, majd leléptek vele...

2011. júl. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Találtam egy olyan követeléskezelő céget, ahol ügyvédek dolgoznak. Ő megerősített abban, hogy mivel tanú van rá, hogy hogyan is történt ez a pénzes dolog így ha bíróságra kerül az ügy akkor a hölgy aki folyósította a hitelt tud tanúskodni. Az én számlámra kell, hogy megérkezzen a bahajtandó összeg + kamat és ebből kell majd bizonyos százalékot kifizetnem (15%-ot mondott). Az összes többi költséget az adósnak kell kifizetnie.

Köszönöm szépen, hogy értelmesen, nem támadóan, nem arrogánsan válaszoltál. Jól esik, hogy rendesen írtad meg a véleményed így várandósan még jobban kikészítenek a bunkó beszólások!

2011. júl. 12. 17:45
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy ez lenne az urak érdeke. A pénzüket sz adósoktól fogják megkapni (sikerdíj és egyéb költségek). Írj létszíves tisztességesen egy anyával aki terhes kimama is.
2011. júl. 13. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!