Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti vennétek fel a helyeben...

Ti vennétek fel a helyeben OTP személyi kölcsönt?

Figyelt kérdés

23 éves srác vagyok, se kutyám, se macskám, nincs semmi kiadásom a telefonszámlámon kívül, szülőkkel élek, haza adok X összeget, többit elrakom, vagy megveszek amit szeretnék.


Autót akarok vásárolni, olyan 750-900 ezer között, nem 2 évre vennék. Van némi spórolt pénzem, de sajnos messze vagyok még ettől a pénztől és már nagyon szeretnék saját autót, állandóan szülők kocsiját nyúzom. 500 ezer személyi kölcsönre gondoltam, 2 év futamidővel, az kb. havi 25 ezer lenne, 18,3%-os THM mellett. Persze, ha ez így van.


Bőven ki tudnám fizetni, és hamarabb is lenne autóm, mint mire összespórolok annyit a kevés fizumból. Ti mit csinálnátok?


Azért kérek tanácsot, mert még nem volt soha tartozásom és nem szeretnék pofára esni. Valamint mások hibáiba sem szereznék, hogy elviszi a bank a kocsit/házat stb..



2016. szept. 30. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha a következő két évedben is a szüleidnél tervezel lakni és szóba se jöhet, hogy a (leendő) pároddal összeköltözz egy közös kis lakásban/albérletben, és kiszámoltad, hogy futná benzinre + karbantartásra és helye is lenne az autónak, akkor talán jó ötlet. Csak ne nullázd magad mert a kocsival jön a potenciális váratlan kiadás, aztán ciki lenne ha javíttatni kéne az autót de arra már nem lenne pénzed, a hitlet törlesztheted, autód meg ismét/továbbra sincs.
2016. szept. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha pénzt keresel a kocsival, amiből kifizeted, szerintem rendben van.

Gondolom munkád van, vagy bármikor találsz, szóval a 25k havi törlesztő tartható 2 évig.



Ha viszont csak a függetlenedés a lényeg, akkor én előbb megdolgoznék az áráért és utána venném meg, addig meg kölcsönkérném a kocsit.

Ráadásul, ha nem a szüleid elől veszed el, akkor legalább ki van használva az autó.

2016. szept. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

Még egy önjelölt agglegény.

Bocs az offért.

2016. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem önjelölt agglegény az, aki még nem találta meg a párját, ezért a szüleivel él, de dolgozik, és függetlenedni akar.

Igenis jó cél az, hogy nem a szülei kocsiját akarja nyúzni, hanem felelősségteljesen vesz egy sajátot, hiszen ki tudja fizetni.

Fontos, hogy mennyit keresel. Nem az számít, hogy szerinted ki tudod fizetni. Azt a bank majd eldönti.

Nem szeretnek ilyen "rövid" futamidőre hitelt adni. Majd ők kiszámolják, és 5 évet mondanak. Abba nem szabad belemenni.

Ja, és mióta van munkaviszonyod?

Egyébként nézd meg a Providentet, nagyon jó hiteleik szoktak lenni, szerintem a legjobbak a piacon. Azok szokták szidni, akiknek fogalmuk sincs az elérhető hitelekról, vagy ostoba módon beleugrottak az otthoni szolgáltatásba.

Azért ajánlom, mert az OTP hiába tűnik jónak, szinte biztos vagyok benne, hogy 24 hónapra nem fogják megadni, hacsak nem keresel több százezret havonta.

2016. szept. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

# 3


Most jelenleg nincs párkapcsolatom, ez nem azt jelenti, hogy agglegény akarok lenni.. :)


Köszönöm a válaszokat! Van stabil munkahelyem, igaz, hogy most lettem 1 éves dolgozó, de megkaptam a határozatlan szerződést, így azzal már tudok hitelezni, mondták a kollégáim, ha minden igaz. Gondolom a bankoknak munkáltatói igazolás kell, azt meg tudok már kérni, egyik kollégám kapott egyből, ahogy meglett a határozatlanja.

140k-160k között van a fizetésem.

5 évre semmiképp nem szeretném, minél előbb le akarom tudni, 2-3 év lenne az optimális.

2016. szept. 30. 20:18
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Nem, kedves 4-es. A felelősségteljes gondolkodás az lenne, ha kérdező nem kocsira, hanem lakásra gyúrna. A kocsi csak veszít az értékéből. Amortizálódik, és hamarosan másikat "kell" majd venni, mert ez már égő. A saját lakás (és ezzel együtt a családalapítás) meg egyre jobban háttérbe szorul. Ezért mondtam, hogy önjelölt agglegény. Mert ha most nem is látja be, ez oda fog vezetni.

57F

2016. okt. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

57 évesen máshogy látod a világot, mint egy huszonéves.

A kocsit 2 év alatt ki akarja fizetni.

Ha lakásra gyűjtene, akkor 10 évig nem lenne kocsija, mert ekkora fizetésből a kettő együtt nem megy.

Lakásra ráadásul nem is egyedül kell spórolni, hanem ha lesz egy párja, együtt is fizethetnek lakáskasszát, vagy lakáshitelt.

Egyáltalán nem felelőtlenség az autó, főleg ha ettől mobilabb lesz, vagy egyszerűen csak nem lesz hulla, mikor tömegközlekedéssel hazaér munkából. Sokszor az ember több órát veszít naponta, mikor a csatlakozásokat várja, hogy vidékről bejusson a munkahelyére.

Ha én kocsival járnék, 20 perc oda, 20 perc visszaút lenne.

De buszozok, így reggel 1 óra megy el erre, délután másfél. Azért nem mindegy. Főleg meg ha valahol nem is térítik a bérletet, és egy távolsági bérlet szinte annyi, mint a benzinpénz. Meg még ehhez jön a helyi bérlet...

Ha kiszámolom, az én 40 km-em heti 200, havi 800 km. A kocsink 7 l-t fogyaszt, akkor 800 km-en 8x7=56 l. Ez olyan 17-18 ezer ft.

A távolsági bérletem 14 ezer, a helyi 4 ezer. (Tudom, amortizálódik az autó, de ez ezzel jár, el kell fogadni.)

Szóval kb ugyanannyira jön ki, csak egyik esetben nem kell korábban kelnem, meg nem sötétben érek haza másfél órával a munkaidő vége után, hanem 20-20 perc alatt megoldom.

Nehogy már ezt ne engedje meg magának.


Sajnos kérdező, szerintem ez nagyon kevés fizetés, és kevés a munkaviszonyod is. Ezt 2 évre tuti, hogy nem fogják megadni.

A kollégáid azt mondták, elvileg megkapod. Igen, de az elvileg-gel nem sokra mész. Majd indok nélkül elutasítanak, így szokták.

Én reálisabbnak látnám, hogy ne 750-900 ezerért vegyél első kocsit, hanem ha van 250-400 ezred, akkor vegyél fel hozzá max 200-at, és egy fél milliós kocsival is elleszel évekig. És azok már nem roncstelepszökevények, mint a 150 ezres kocsik. 500 körül már egész jókat lehet kapni, nem kell az 1 milliót megközelíteni, ha ilyen keveset keresel.

A törlsztőn felül a tankolás is péz, leírtam fentebb. Bár te tudod, mennyit mennél vele. Csak azért írom, hogy ne 25-tel számolj, hanem havi 50 ezer minimum lesz a kocsi, ezt sem fogod megérezni?

Én megértelek egyébként, hogy fiatalon ez a prioritás, főleg mert hamar le akarod tudni. A 60-hoz közel már más dolgok fontosak, olyankor elhiszem, hogy a biztonságra meg a stabilitásra gondol elsősorban az ember, de hát a kérdezőnek van hol laknia, van mit ennie, nem az az elsődleges, hogy lakást vegyen. Az első években a párjával is nyugodtan lakhatnak a szülőknél, sok fiatal így csinálja, mi ezzel a baj? Mi is így csináltuk, 6 évvel később vettük meg a házunkat. Azért vannak a szülők, hogy segítsék a gyereket, de nem ettől lesz valaki agglegény.

2016. okt. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

Tudom, hogy 57 évesen másképp látom a világot. JOBBAN! Én is voltam 20 éves, a gyerekeim is voltak 20 évesek. Nekem is azonnal kellett minden, a gyerekeimnek is. Így van ez, amióta ember él a földön.

"A kocsit 2 év alatt ki akarja fizetni.

Ha lakásra gyűjtene, akkor 10 évig nem lenne kocsija, mert ekkora fizetésből a kettő együtt nem megy."

Valóban. De két év nagy idő, és közben jön majd más, ami nélkül nem tud élni. És közben fizeti a kocsit, ami ha csak áll a garázsban, akkor is havi 3000 Ft-ot visz el. Most sincs egyetlen fillér megtakarítása sem, pedig mint ahogy írja, se kutyája, se macskája. Elkölti arra, ami éppen megtetszik neki. A lakáskasszát már régesrég elkezdhette volna, hisz mindent a szülei pakolnak a segge alá.

Azt sem értem, miért olyan kibäszott probléma, ha tömegközlekedéssel később ér haza. Se kutyája, se macskája, és semmi dolga a világon.

"Nehogy már ezt ne engedje meg magának. "

Pedig de! Pontosan arról beszélek, hogy ne engedje meg magának, amíg a szülei nyakán él.

A szülők pedig nem azért vannak, hogy segítsék a gyerekeket. Megtehetik és meg is teszik, de nem ez a dolguk. A szülők azért vannak, hogy felneveljék és útjukra bocsássák a gyerekeket. Hogy esélyt adjanak nekik az életre, a boldogulásra. Ami a dolguk volt, azt megtették. Kérdezőt felnevelték. Útjára is bocsátanak, csak ő bäszik útra kelni, és saját életét élni. Továbbra is a sültgalambot várja. Belegondoltál már? A szülő most kezdené el éni a saját életét! Életének az első 1/3 része az út- és párkereséssel telt el. A második 1/3 része kérdezőről szólt. Most lenne pár évük (míg nem kell minden pénzüket gyógyszerre költeni), hogy magukra is gondoljanak. Megéljék azokat a vágyaikat, amelyeket eddig háttérbe szorítottak kérdező miatt. De ő még ezt a pár évet is elveszi tőlük.

2016. okt. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem szerettem volna ilyen szülőt, mint te vagy.

És a legtöbben szerencsére nem így állnak hozzá.

Szerintem igenis azért van az embernek családja, hogy segítsék, támogassák.

Nem azért nem kell megengednie magának, mert otthon lakik.

Épp azért engedheti meg magának!

A szülei majd jelzik, ha teher lesz számukra, akkor majd biztosan egy albérletben fog gondolkodni, nem kocsiban.

De egy normális szülő számára nem teher, ha a gyereke 23 évesen még otthon lakik.

Majd' 2 generáció nőtt fel azóta, hogy te voltál fiatal.

Megváltoztak a dolgok.

Ma már nem önállósodnak 23 évesen a fiatalok, eleve később kerülnek ki az iskolapadból.

Az én szüleim már 17 ill. 18 évesen dolgoztak, 19/21 évesen lettek szülők.

Én ezt már 10 évvel túlléptem, de még nincs gyerekem, de NEM vagyok lemaradva semmiről, nem hajt a tatár.

Nem a társadalom fogja megmondani, hogy mit mikor KELL csinálnom. Majd én eldöntöm.


Azt, hogy te jobban látod a világot, mint mi, csak te gondolod így.

Ez mindenkinek a saját véleménye.

Szerintem meg én látom reálisabban, és te már öreg vagy ehhez, még ha rosszul is esik.

Te nem tudod megítélni, hogy mi kell egy mai fiatalnak.

És nagyon jól tudom, hogy te is voltál fiatal, csak hát basszus, ez nem most volt!

Én a 90-es években voltam gyerek, imádtam, szavak sincsenek rá, mennyire. De ma már ez nosztalgia, és 30 évesen lazán kimondok olyanokat, hogy "bezzeg a mi időnkben", meg "ezek a mai fiatalok", mert bár csak tizenpár év telt el, már most annyira más minden.

Nálad meg nem tizenpár év a különbség, hanem több, mint 30!

Ha a te korosztályodon múlna, vagy mondjuk mindig az idősebb korosztályon, akkor a fiataloknak nem lenne saját döntésük, senki nem járhatna bulizni, senki nem venne kocsit, senki nem menne külföldre, szigorúan csak lakáscélra lehetne félretenni, munka után azonnal hazamenni, vagy esetleg szinte gyerekfejjel gyereket csinálni.

Szerinted ez a normális? Mert a te szüleid, nagyszüleid így csinálták? Pfff...

Nem tudod elfogadni, hogy eltelt az idő, és te már nem vagy fiatal.

Gondold azt, amit akarsz, hisz megteheted. Én is azt gondolom, amit én akarok. Szerinted te látod jobban a dolgokat.

Szerintem nagyon rosszul látod.


Miért olyan óriási probléma a tömegközlekedés?

Nem, annyira nem óriási, nem halunk bele, de azét valljuk már be, hogy nem kényelmes.

Emiatt korán kelni meg később hazaérni, szerinted nem gond. Szerintem meg igen.

Szeretne az ember egy órával tovább aludni, meg délután 40 fokban, vagy szakadó esőben nem a buszmegállóban rohadni, amikor az elsuhanó kocsik nyakig felcsapják sáros vízzel.

Aztán ha nincs ülőhely, hát rhadt kényelmes 40-50 percen át állva utazni, zötykölődni a szr utakon, csomagokkal.

Ha programod lenne, vagy csak bevásárolni mennél, akkor kocsival 20 perc plusz, busszal lehet 3 óra plusz idő, mert úgy jön a következő...

Se kutyája, se macskája? És?????????

Akkor ő már ráér elcseszni az idejét a nagy semmire?

Szerinted csak annak van joga hamar hazaérni, akinek gyereke van?

Attól, hogy nincs párja, még vannak szülei, vannak barátai, van hobbija.

Esetleg besegít otthon a háztartásba. Lenyírja a füvet, vagy kertészkedik, vagy bármi.

Nagyon ostoba megközelítés ez a "ráér, mert senkije sincs".

Gáz, hogy közel 60 évesen kell megtudnod, hogy attól, hogy az embernek ÉPP most nincs párja, még nem feltétlenül egy magányos valaki, akinek se családja, se egyéb dolga nincs a világon.

Én jelenleg tömegközlekedek is meg autózok is, fényévekre van a kettő egymástól. És nem halok bele, mint írtam, de valóban nem kellemes, amikor egy 120 kilós ember ül le mellém, összenyom, és a hája rámizzad, mert összeér a karunk. Vagy amikor vennem kell valamit, és cipelhetem, alig bírom el, de akkor is meg kell venni, főleg ha mellette még esernyőt is kell tartanom, hát nagyon szeretem.

Ha neked nincs autód, mert nem szereted, vagy fiatalon nem telt rá, vagy akármi oka van, nem kéne így lenézni és rossznak beállítani azt, akinek vannak tervei, céljai, és tesz is értük.

Sosem bírtam az olyan embereket, akik szerint csak az a jó, amit ők gondolnak valamiről.

Nem, nem csak az lehet a helyes, ami a te agyadban megfogalmazódik, ezt azért ilyen idősen illene már tudnod.


Kérdező, ne hagyd, hogy bárki visszahúzzon, ha neked ez a vágyad, akkor hajrá, tegyél érte!

Nagyon fiatal vagy még, igenis élj, ne arról szóljon az életed, hogy semmit nem engedhetsz meg magadnak.

Lakástakarék utána is jöhet, még akkor sem leszel lemaradva semmiről.

Nekem sosem volt lakástakarékom, és egyetlen fillér segítséget sem kaptam a szüleimtől, ma mégis van egy családi házam, igaz hiteles, de fizetem rendesen, és ez így van jól.

Kis megtakarításod később is lehet, és lakást venni elsősorban nem egyedül kell, hanem majd életed párjával. Ha neked is lesz valamennyi, meg neki is, akkor közösen már előrébb lesztek, a fennmaradó összeget meg majd megoldjátok.

Sok sikert!

2016. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne erőlködj, miwquel. Itt vak vezet világtalant.
2016. okt. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!