Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diakhitel-hatralekot folyoszam...

Diakhitel-hatralekot folyoszamlara terhelt a NAV, ebbol lehet vegrehajto cegen keresztul szemelygk-lefoglalas (mert ingatlanra terhelni egyeb ok miatt nem lehet. )?

Figyelt kérdés
2016. szept. 30. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
nem fizeted a törlesztőt, de kocsival jársz. IGAZI MAGYAR!
2016. okt. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, az első se nem magyar, sem olyan helyzetben nem volt, hogy szükség volt autóra, de nem volt pénz a törlesztőre.

Mellesleg nem tudhatod, mióta van meg az autó, milyen kocsi, esetleg nem örökölte-e.


A NAVnak nem kell végrehajtó céghez fordulnia.

A diákhitel adók módjára behajtható.

Saját maga lefoglalhatja és árvereztetheti az autódat.

A folyószámla alatt mit értesz? Banki folyószámlát, vagy adófolyószámlát? Utóbbinál még elkerülheted, de legalább elodázhatod az inkasszót.

2016. okt. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy végrehajtó cég. Önálló bírósági végrehajtó van, aki ugye jogosult hozzáférni a vagyonodhoz a te beleegyezésed nélkül, a törvény szerint. Vannak követeléskezeléssel foglalkozó cégek, de nekik semmilyen különös jogkörük nincs, sima jogi irodák, akik tartozásokra vannak ráállva, és megindítják a jogi eljárásokat.


De ez csak polgári jogi esetekre van. Az adók módjára behajtható tartozásokat a NAV saját hatáskörében, saját végrehajtói joggal hajtja végre. Nyilván ezt már a saját bőrödön is érzed, ha megterhelték a bankszámládat. A neveden lévő gépjárművet is lefoglalhatják, de nyilván ez a tartozás mértékétől függ. Első körben jóval egyszerűbb a számládat terhelni.

2016. okt. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Magyar? Az volnek. A kocsim szine pedig kek. Alapszin. Mert apukam vette, 10 eve hasznalom. Es harom gyermekem is van. Ja, es egy bedolt lakashitel nemzetieszkozkezelovel megkombinalva. Szerintem annyira ne irigyeld, hogy kocsival jarok. A 3-nak; FHB s fszla, amire terheltek, a gyesem utalta ra a MAK...

A jovot most irom... Es a diploma nincs meg, csak a hitel :0

2016. okt. 1. 13:09
 5/9 A kérdező kommentje:

Rosszul kerdeztem: a fszla (FHB)(Magyar Posta) -1500000 ban van, toluk indulhat-e a kocsira barmilyen akcio. ?

Mert ha igen akkor be kell tolnom az osszeget, ennyi az egesz. Ugyvednel nem voltam meg, es az anyabanknal sem, az egyertelmu h " kikellfizetni", en gyakorlati tapasztalatra voltam kivancsi, & koszonok minden valaszt.

2016. okt. 1. 13:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Kértél reszletfizetest a DKozponttol? 36.000 Ft havonta megadjak. Onnantól hogy felmondtak a szerződést mikor lépett a képbe a Nav? Kaptál tőlük ertesitest hogy náluk van az ugyed?
2016. okt. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A DH Kp. fele valo torekves asszem, mar veszett fejsze nyele lenne... De nem fordultam meg oda sem. Megprobalom.
2016. okt. 1. 18:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt írták hogy 36.000 Ft a havi minimum. Ezt ha elutalom a kérelemmel együtt akkor foglalkoznak a részletfizetési kérelemmel. Vagyis 1 havi reszlet+kérelem.
2016. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Megkérdezhetem mennyi ideje nem fizetted a törlesztőrészletet, mire átvette a NAV az ügyet?
2016. okt. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!