Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nehezebben adnak nekem lakáshi...

Nehezebben adnak nekem lakáshitelt, ha hitelkeret van nekem beállítva egy másik banknál a folyószámlámon?

Figyelt kérdés
Lakáshitel felvétele előtt állok és az előzetes beszélgetés során a hitelintézetnél mintha úgy értelmeztem volna, hogy esetleg ez nem előny, ha nekem hitelkeret van beállítva a folyószámlámon egy másik banknál. Sosem vettem még igénybe a hitelkeretemet és folyószámla-hitelt sem vettem fel, de lehet, hogy ez is akadályozhatna abban, hogy megkapjam a lakáshitelt. Mi a véleményetek?

2016. okt. 3. 07:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem... csak ha tartozásod lenne, vagy a múltban kerültél volna bar listára... vagy mi van most...
2016. okt. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A FAIR bank törvény szerint a hitelkeret teljes összegének - függetlenül attól, hogy használod a keretet, vagy sem- 5%-a törlesztőrészletnek tekintendő, tehát egyértelműen rontja a hitelképességedet, csökkenti az adható hitelösszeget, ha van hitelkereted.

Ez abban az esetben nem gond, ha olyan magas a jövedelmed, ami alapján az adható hitelösszegbe belefér a hitelkeret is. (Vannak bankok, pl a K&H, MKB, ahol a hitelképesség befolyásolja a hitel kamatát, tehát ha át is megy a kérelmed a hitelkerettel együtt, nem kizárt, hogy magasabb kamattal kapod, mint hitelkeret nélkül.)


Bankfüggő és helyzetfüggő, hogy most mivel járnál jobban, a keret csökkentésével, vagy a teljes megszüntetéssel.

2016. okt. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ! Meg fogom szüntetni a hitel-keretet.
2016. okt. 3. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!