Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Befektetési alapnál hogyan...

Befektetési alapnál hogyan kell értelmezni a folyó költséget?

Figyelt kérdés
Pl. az alap kamatozik 2,5%-ot. A folyó költség 1,5%. Nekem 2,5% marad, vagy csak 1%? A banki ügyintéző nyugtatott, hogy azzal ne foglalkozzak, mert az nem számít, és csak a számlavezetést kell fizetnem, de nekem ez gyanús. Netes leírásokban mindkettőre találtam példát, hogy a 2,5% már tisztán annyi, és azt is, hogy abból vonják még le. Konkrétan Erste Bankról van szó, de csak kb. számokat írtam az egyszerűség kedvéért.

2016. okt. 9. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezekkel a költségekkel nem kell csökkenteni a hozamot. Viszont a számlavezetési díjon felül vannak még költségek: vételi-, eladási költség, sikerdíj,... A szabályzatban biztosan minden le van írva.

Azért belinkelhetnéd azt az oldalt, ahol azt írják, hogy a folyó költség az alap hozamát csökkenti.

2016. okt. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nettó hozamokat szoktak feltűntetni, tehát abból már levonták a folyó költséget (alapkezelési díj és egyéb költségek).


Ennek ellenére hatalmas hazugság az, hogy ne foglalkozz vele. Igenis foglalkozz vele, mert hosszútávon sokat bukhatsz egy költséges alappal. Pl. mikor nagyon megy fel a tőzsde, akkor nem tűnik soknak, hogy 30% helyett csak 25% az éves hozama egy alapnak, az 5% költség miatt, de mikor 10 éves távlatban a részvények, amikbe fektet, évi 6%-ot hoznak, neked meg marad 1%, akkor igenis fontos.


A másik, hogy ne gondold, hogy ha a múlt évben 2,5% volt a hozam, akkor idén is az lesz. Mert simán lehet magasabb és alacsonyabb is. Ha valami hosszú kötvény alap, akkor meg szinte tuti, hogy a mostani kamatkörnyezetben ez alacsonyabb lesz. Amúgy milyen alapról van szó? Amit írsz, az alapján Erste Ingatlan Alapot, vagy valamely kötvény alapot tudom elképzelni.

2016. okt. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, Erste ingatlan alapról van szó. Tudom, hog vannak egyéb költségek, büntető jutalék, stb., és ingadozik a hozam, csak ez a része érdekelt. Akkor ha jól értem, fontos az infó, hogy mennyi a folyó költség, de amit látok hozamot bármilyen alapnál, legyen az Erste, vagy más, abból ez már le van vonva.
2016. okt. 10. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!