Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehetséges, hogy egyszerr...

Hogy lehetséges, hogy egyszerre van tartozás és túlfizetés is a hitelszámlámon? Ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Mivel a folyószámlámon volt némi plusz pénz, így gondoltam, átutalom a hitelszámlámra, hogy hamarabb vissszafizessem a tartozásom.

Azonban a felhasználható hitelkeretem nem nőtt és a fenálló tartozásom is maradt ugyanannyi. Viszont a folyószámlámról eltűnt az összeg és a hitelszámlámon a "túlfizetési egyenleg" az általam átutalt öszeggel nőtt.

Számlazárás minden hó 14-én van.



2016. okt. 10. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért, mert ez túlfizetésnek minősül. Gondolom hitelkártyáról van szó. Itt vannak leírva a részletek a túlfizetéssel kapcsolatban: [link]
2016. okt. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy egy kicsivel többet fizettem be, de nem úgy működik, hogy van teszem azt 100e Ft-os hitelkeretem, amiből elköltöttem 50e-t, majd valahogy visszautaltam 60-at, akkor legközelebb akár 110e Ft-ot is költhetek? Vagy esetleg a következő idószakban ennyivel kevesebbett kell visszafizetnem?

Azt tudom, hogy a túlfizetés nem számít betétnek, nem kamatozik vagy ilyesmi.

2016. okt. 10. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!