Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta lakáskasszáról...

Fundamenta lakáskasszáról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Jónak nézz ki a dolog, de a kisbetűs 28 oldalas leírás helyett inkább meghallgatnék olyanokat, akik benne vannak.
2016. okt. 14. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Az enyém most járt le júliusban... nekem is nagyon kecsegtető olt... állami támogatás, stb..(AMI VALÓBAN JÓ!!!) , de rengeteg dologról nem voltam megfelelően tájékoztatva, húzzák- vonják az időt a kiutalással kapcsolatban is, adatot módosítottam náluk többször is, de még mindig a leánykori nevem és az előző szigszámom alapján azonosítanak be... SEMMI GOND...

Egyébként összességében jó dolog ez, csak ott is olyanok dolgoznak, akiknek k*rvára fogalmuk sincs a folyamatokról (nyilván ez nem az operátorok hibája) és egyik kéz nem tudja, mit csinál a másik.


Én most a kiutalási cécóval annyira megszívtam.... soha többet nem fogok kötni fundamentát.

2016. okt. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnád részletezni a dolgot? Ha jól értem, a végén kapsz egy viszonylag kis értékű hitelt, amire alacsony kamat van, amit nagyjából fedezz az állami támogatás. Tehát ez olyasmi, mint egy "ingyen" kölcsön. Valóban így van vagy az apró betűs rész miatt ez nem fedi le a valóságot?
2016. okt. 14. 15:08
 3/8 anonim ***** válasza:

A lakástakarék számla egy megtakarítási egy kiutalási és egy kölcsön szakaszból áll. A kölcsön opcionális, nem kötelező igénybe venni. A hitelt nem nevezném sem jelképesnek, sem kis összegűnek, hiszen módozattól függően a szerződéses összegnek az 50, ill. 60%-át teszi ki. (Szerződéses összeg = megtakarítás + kölcsön együttes összege).

Állami támogatás a megtakarításra jár, a kölcsön kamata pedig 3,9%. Valójában van az 4,9 is, de ez egy másik történet. A fundamenta honlapján szerintem találsz példát, ami megmutatja, mitől olyan vonzó a lakástakarék. 4-10 éven keresztül megtakarítasz havonta egy meghatározott összeget, majd a megtakarítási időszak végén felveheted a kölcsönt is, ha hitelképes vagy és kéred. Az összes törlesztő és a megtakarítási időszak alatti befizetéseidet pedig, ha összeadod, azt fogod látni, kevesebbet fizettél be, mint amennyit kaptál. Vagyis hozzájutsz pl 5 millió forinthoz, ami neked csak kb 4.7 milliódba került. De jobb lenne, ha ezt egy tanácsadóval beszélnéd meg személyesen, mert tapasztalat, hogy így csak a zavart lehet növelni. Megérteni kevesen szokták.

Summázva: A termék maga nagyon jó, a kiutalás sem poénból hosszadalmas. A törvény előírja a 3 hónapos kiutalási időszakot, amiről olykor az ügyfél feledkezik meg, olykor pedig -való igaz- a tanácsadó nem mondja el.

A fundamenta back office része valóban botrányos, bár azért még mindig az elégedett ügyfeleikből van több.

De nem kötelező náluk nyitni, a piacon négy lakáskassza működik: Fundamenta, Otp ltp, Erste ltp, Aegon ltp.

2016. okt. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Remek, köszi! Tanácsadót milyet kéne keresnem? Sima pénzügyi tanácsadót vagy van erre valami speciális valami?
2016. okt. 15. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ha ragaszkodsz a Fundamentához, akkor a honlapjukon keresztül is kérhetsz tanácsaadót. Ilyenkor területi elv alapján delegálnak valakit. Némiképp megnyugtató, hogy ilyen feladatot csak rutinosabbaknak adnak ki.

Ha csak tájékozódni akarsz, akkor független tanácsadót is kereshetsz.

De megkeresheted a többi lakástakarékot is. Legkevésbé az Erstét javaslom.

2016. okt. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vicus92 válasza:

Szerintem a fundamenta a legjobb. Neknük mindenkinek van a családban, és ismerősöknek is, és csak jó tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban.

Nekem van egy ismerősöm, aki ezzel foglalkozik, és szerintem nagyon jól csinálja a dolgát, ő többet tudna mondani erről.

2016. okt. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! A többi lakástakarékról van tapasztalatod? Azokkal is foglalkozik valamelyik ismerősöd?
2016. okt. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4: Ha konkrét kérdésed van írj nyugodtan privátban, több mint 10 év alatt többszáz családnak segítettem már saját ingatlanhoz jutni a Fundamenta segítségével.
2016. nov. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!