Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP-lakástakarék: hány év...

OTP-lakástakarék: hány év fizetés után lehet felvenni a 7,5 millió forintot?

Figyelt kérdés
10 éves futamidőre, havi 20 ezer forintra kötöttem OTP lakástakarékot. A takarék és a hozzá járó hitel, valamint állami támogatás max. 7,5 millió forint lehet, és ezt az összeget fel lehet venni akár azonnal is, de nem teljes összegben. A kérdésem: hány év, hány hónap után lehet felvenni 7,5 milliót? Minden tapasztalat és összeg érdekel, köszi!

2016. okt. 14. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha ez az a lakástakarék, amihez kapsz 30%-os állami támogatást, akkor:

10 évig befizetsz havi 20 ezret, így lesz 10 év múlva befizetve 10*12*20=2400 ezer.

Ehhez kapsz az államtól 30%-ot "ajándékba", így lesz 2400*1,3=3120 ezer.

Meg nem tudom most mennyi kamatot, de 2,5 éve kb. 2% volt, így lesz 3120*1,02=3182,4 ezer, tehát 3.182.400.- Ft.

(Ha évente tőkésítik és így kamatos kamatot számolnak rá, akkor kicsivel több lesz, mint amit most számoltam.)


Ebből az összegből úgy lesz 7,5 millió, ha veszel fel hitelt is.

2016. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"A kérdésem: hány év, hány hónap után lehet felvenni 7,5 milliót?"


10 év, azaz 120 hónap után a megtakarításod kb. annyi lesz mint amit az első számolt, mellé még felvehetsz 7,5 millió ft-ig kedvező kamatozású hitelt...Jónak hangzik, de óriási nagy átverés (szerintem legalábbis).

2016. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezekkel tisztában vagyok. A kérdésem az volt, hogy hány hónapnyi fizetés után adják ide a teljes összeget, mert a szerződéskötés után amikor megkérdeztem még csak valami 4,6 milliót engedélyezett volna a rendszer. Tudom hogy előre kikérni a megtakarítást + hitelt + kamatot + állami támogatást rosszabb thm-et jelent de most nem ez a lényeg.


Tapasztalatot kérnék attól aki kikérte már a pénzt korábban mint a szerződése előírta volna.

2016. okt. 16. 11:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Valszeg meg kell várni, hogy leteljen a 10 év.

Nem hiszem, hogy akármelyik bank is kifizetné neked azt az összeget, amit te még be sem fizettél.

2016. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*legalábbis nem lakástakaréknál nem


Az ilyet hitelnek hívják.

2016. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az áthidaló kölcsönre gondolsz?

Kérdezd meg az ügyintézőt akinél kötötted!

2016. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehet ilyet csinálni, direkt ezért kötöttük meg. Nyilván hitelnek minősül, de így nem kell önerő, és állami támogatás is van benne, tehát ez a legjobb verzió.


Az ügyintéző nem tudta megmondani hogy mennyit kell várni, csak azt, hogy ha rögtön felvenném 4,6 millió körül utalnának, ez idővel növekszik, max. 7,5 millióig.


Továbbra is csak az a kérdésem, hogy aki felvett már idő előtt kölcsönt, mennyit kapott meg, hány hónapnál.

2016. okt. 17. 01:02
 8/9 anonim válasza:
20 ezernél többet is befizethetsz, ha egy (vagy több) családtagod is beszáll (csak az adószámuk kell a lehíváshoz, igazából nincs (idézem:) "nincs aláírási jogosultsága, sem szerződés feletti rendelkezési joga". - Fundamentánál legalább is ezt az infót kaptam.
2016. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na kiderült, hogy csak buta volt az otp szakértője, egy másik fiókban elmondták, hogy azonnal fel lehet venni a teljes összeget. Önerő azonban ehhez is kell, tehát ha az nincs, nem éri meg hozzányúlni.
2016. dec. 4. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!