Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jól keres egy banki dolgozó?...

Jól keres egy banki dolgozó? Pl. Pénztáros, ügyintéző stb.

Figyelt kérdés

2016. okt. 8. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

A bankban azok keresnek általában jól, akik a színfalak mögött dolgoznak.

Átlagos ügyintéző vidéken nettó 100-150 körül keres max.

2016. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit csinál. A pénzügyi szektor jól fizet, de egyszerűbb munkaköröknél itt is átlag alatti a fizetés. Akinek meg értékesítésre van lehetősége, pl. a bankfiókban, ott általában jutalékos rendszerben dolgoznak.
2016. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na akkor bank nélkül:

A fiókban, aki nem foglalkozik ügyféllel főmunkakör szerint, az fixet kap.

A fiókvezető, helyettes a fiók teljesítménye után kap

alapbér + prémium.

A pénztáros, ügyintéző, értékesítő pedig alapbér + jutalék

rendszerben dolgozik. Minden művelet pontot ér, pl adott

pénztáros, ha megy hozzá valaki, és pénzt vesz ki, X pont,

ha pénzt fizet be, Y pont. Ha számlát nyit, Z pont. A

pontok alapján kapják a fizetést hó végén.

Emellett van minimum pont, amit el kell érni.

Ha nem éred el, alapbér! Ha nincs elég ügyfél, nem jön

össze elég pont, alapbér. Ezért van, hogy a fiókokban

pl biztosítást próbálnak az ügyfélre rásózni, vagy ér-

tékpapírt, amikor 20e ft-ot vesz fel a számlájáról,

mert nekik ez pontot jelent.


És az alapbér az nincs túlárazva, a törvény által

előírt minimum + pár forint.

2016. okt. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ezer meg egy tényezőtől függ. Általában a fióki dolgozók alapbert plusz jutalékot kapnak az értékesített termékek után. Nah ezek aránya és mértéke bankonként és helyzetekként eltérő. Én banknál vagyok pénztáros. Alapfizetésem 190 ezer ft plusz jutalék (havi 10-20 ezer ft). Ugyanilyen pozícióban dolgozik másik fiókban ismerősöm, de ő 140 ezret kap, nem olyen jól alkudozott az állásinterjún. Mi fiókunkban van ügyintéző 160 ezres alapfizetéssel, de 240 ezr3ssel is. Van aki havi 20 ezer jutalékot tud összeszedni, van aki 80 ezret.

Más bankoknál dolgozó ismerőseim között is nagy a szórás. Van 100-350 ezerig minden.

2016. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

A 2-3. legnagyobb bank egyik budapesti belvárosi fiókjának dolgozói, akiket ismerek, nettó 170-300 között keresnek + a bruttó bér 10%-a a havi cafeteria + teljesítményfüggő jutalék.

A fiókigazgató persze többet, de azt nem tudom mennyit.


Ugyanez a bank vidéken kezdőknek bruttó 200-at ad, ami nettó 133, +bruttó 20 cafeteria (bruttó fizetés 10%-a) + teljesítményfüggő jutalék.

A budapesti és vidéki jutalék között az a különbség, hogy Bp-en egyéni teljesítmény alapján kapja mindenki, míg vidéken a fiók összteljesítménye alapján.


Vidéken takarékszövetkezetben pedig, akiket ismerek, nettó 80-250, attól függően, hogy mennyire nyalnak a vezetőségnek és/vagy milyen régóta vannak ott (nyalással hamarabb lehet sikert elérni).

2016. okt. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5: Az egyik legnagyobb banknál vidéken is egyéni teljesítmény alapján van (ezt konkrétan tudom), a fiókvezető, helyettes stb pedig a fiókteljesítmény után kapja a prémiumot. Nekik viszont a nettójuk 400 körül kezdődik, és a prémium nem 10-20e ft.
2016. okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És?

Sok banknál különböző szokások vannak. Egyiknál ez, másiknál az.

2016. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs és. Csak megjegyeztem, mert egyértelműsítetted a különbséget. Azt nem írtad, hogy csak annál a banknál

van így, a mondatod általánosságban írt.

2016. okt. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor lehet nem tűnt fel neked, hogy hogyan kezdtem a mondandómat.

Engedd, hogy idézzem:"A 2-3. legnagyobb bank"

Tehát egy konkrét bankról van szó, így nem lehet általánosságban érteni, amit írtam.

2016. okt. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!