Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csak a fél házat árverezik,...

Csak a fél házat árverezik, vagy az egészet? Ha nem megy el, benne maradhat a lakó, vagy a bank/végrehajtó lezáratja?

Figyelt kérdés

2006 óta nincs fizetve a szülői házon a hitel.

(2006-ban elváltak a tulajok)

A hitelt édesapám vette fel, mert neki volt jövedelme.

Úgy rémlik, az exfelesége adóstárs volt, de ő akkor már sok-sok éve nem dolgozott.

Lehetett egyáltalán így adóstárs, jövedelem nélkül? Lehet, hogy 2006-ban még megengedték ezt?

Vagy egyszerűen csak aláírta, hogy a házra jelzálogot tehetnek, ezt nem tudom.

Most próbálja a bank árverezni a házat, mármint a végrehajtó.

Néha jön egy levél, de ennél többet nem tudunk.

A tartozás 10 millió.

A házban a volt feleség maradt, bár a tulajdonjog 50-50%.

Mivel a nő már vagy 20 éve nem dolgozik, és a válást is kimondták 10 éve, 10+ éve a házon semmi felújítás nem történt, viszont amortizálódik, szóval szerintem még azt a 10 milliót sem éri, ami a tartozást fedezné.

Kérdésem, hogy ilyen esetben mi történik?

Csak a ház felét árverezik, vagy az egészet? Ha házasok voltak, és mindketten aláírták anno a banki papírokat.

És ha nem megy el 10 millióért, akkor mi történik?


Igaz az, hogy ha 3x sikertelen lesz az árverés, akkor soha többé nem lehet árverezni?

Akkor a volt feleség örökre benne maradhat?

Nekünk az lenne jó, ha elmenne a ház, ezáltal is csökkenne az adósság.


Illetve hallottam olyat régebben, hogy még ha nem is sikerült árverezni, a végrehajtó lezáratta a házat, valami hatósági úton, és így ki kellett belőle költözni, pedig senki nem vette meg, és azóta sem lakik benne senki, se fűtve, semmi nincs vele csinálva. Ilyen van?


2016. okt. 15. 16:25
1 2
 11/12 anonim válasza:

A # 9/10 Időpont tegnap 13:37 nem tudom miért lett lepontozva, pedig nagyon részletes és jó választ adott.


3-nál többször is lehet árvereztetni.


A tartozás meg sajnos csak gyűlik. Ha 14 millióért nevetett az ingatlanos, akkor meg kell próbálni annyiért eladni, amennyi a tartozás. Annyiért a bank is engedni fogja, kevesebbért nagyon kicsi az esély, inkább semmi.

2016. okt. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Szerintem is hasznos válasz volt, de tudod, itt mindenkit lepontoznak, aki mást mer írni, mint az ostobák.


Nem fogják tudni eladni, mert a tulajdonjog édesapám és a volt felesége között 50-50%, és a volt feleségnek nincs hova mennie, így egyszerűen nem egyezik bele az eladásba.

Azért mondott anno 14 milliót, mert akkor még csak a 6 milliós tartozás volt, a maradék összeget ha felezték volna, falun tudott volna venni egy picike házikót.

Felénk már 3 millióért vannak kis szoba-konyhák.

Ha eladnák 10 millióért, semmi nem maradna, és ő az utcára kerülne.

Így húzza az időt, ameddig csak lehet, neki az az érdeke, hopgy se eladva, se elárverezve ne legyen.

Mi meg szeretnénk, ha sikeres lenne az árverés, mindegy, mennyiért.

2016. okt. 17. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!