Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Édesanyam anno johiszemuen...

Édesanyam anno johiszemuen elment 2 szomszednak kezesnek. Egyik sem fizette a hitelt, igy rajta akarjak behajtani a tartozast! Lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
2 gyereke van anyumnak, s a fizetese 50%-at letiltattak 2 hitelre... en nemtudok emiatt tovabbtanulni, s van egy 6 eves ocsem aki most kezdte az iskolat. Van valami modja annak, hogy kibujjon a torlesztes alol?
2016. okt. 15. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Elmenekül Dél-Amerikába. Komolyra fordítva a szót nincs.
2016. okt. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kifizetni, és perelni a pénzt a szomszédokon.
2016. okt. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze lehet tenni valamit, kifizetni. Mielőtt nem lesz még nagyobb a tartozás.

Nyilván első körben annak kéne fizetnie, aki felvette a hitelt, de ha azok nem fizetnek, a banknak kell a pénze.

Annak idején anyukádnak tisztában kellett lennie azzal, hogy mit jelent a kezesség. Mindenki a hibájából tanul. Hát, most majd sajnos ő is.

2016. okt. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tisztaban vagyok vele h o is egy gyoker volt. De ezek a szomszedok is elszegenyedtek annyi hitelt vettek fel. Azert ment el nekik kezesnek, h jobb legyen az eletszinvonaluk es naiv volt. Konkretan most 55 ezer ftbol elunk.... de ennek a levet az ocsem es en szivom meg. Akik viszont nem tehetunk semmirol.... es az szep lesz ha emiatt tonkreteszik az eletunket...
2016. okt. 15. 16:44
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Semmit nem tehet.

Irgalmatlan nagy baromság volt.

Még családtagnak sem, persze könnyű ezt 2016-ban így kijelenteni, és mások hibájából tanulni.

10-15 éve még családtag kérésére sokan bevállalták, majd családok hulltak szét és mentek tönkre emiatt.

Na de egy szomszédnak... én még tini voltam akkor, de már akkor azt mondtam volna, hogy egy szomszédnak... nincs az az isten.

Nem vállalunk anyagi felelősséget egy szomszédért... főleg nem több milliót.


Ahogy írták, egyelőre a fizetés az egyetlen megoldás, bár ezt sem önként, hanem végrehajtói letiltással teszi.

Ha majd letelik, akkor egy polgári pert indítva vissza lehet követelni az összeget, de én erre is azt mondom, hogy esélytelen.

Egyrészt még évek telnek el addig, bár nem tudom, hogy menet közben már el lehet-e indítani.

De ugye maga a per, egy ügyvéd is költséget jelent. Ezt még ki is lehet kerülni, de egy ilyen per sok-sok év.

Józan paraszti ésszel gondolkodva egyébként szerintem meg kell várni, hogy leteljen a hitel, mert így nem lehet megmondani, mennyit követel vissza, hiszen az összeg hónapról hónapra nő.

Szóval maga a per is több év, és bár úgyis megnyeri, a büdös életben nem fogja tudni behajtatni az eredeti adóson.

Teljesen nyilvánvaló, hogy annak az adósnak később sem lesz miből fizetnie. Nem fog tudni hitel nélkül egy újabb házat venni, 10-20-30 milliót meg nem fog tudni összegyűjteni, ha egy havi pár tízezres törlsztőt sem tudott fizetni.

Szóval ház már soha nem lesz a nevén, majd megoldják családon belül, hogy minden vagyon a gyerekek nevén legyen.

Maximum örökölhetne, de nem lesz olyan hülye, hogy bármilyen vagyont a nevére vegyen, mert tudja, hogy abban a pillanatban ráugrik a végrehajtó. Egy esetleges örökségről is le fog mondani a gyerek javára, így már az életben nem kerül semmi a nevére.


Ez a 2000-es évek sajátossága, semmit nem lehet vele kezdeni. Nektek gyerekeknek nagyon nehéz lesz elkezdeni az életet, maximum annyi a pozitív ebben az ügyben, hogy te már soha az életben nem fogsz egy ilyenbe beleugrani.

2016. okt. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A legböszmébb Feri ***** válasza:
89%

Aki kezesnek megy, az önként vállalja, hogy a hitelező (bank) felé helytáll, azaz az adósság megfizetéséért kezeskedik, ha a hitelfelvevő nem tudna fizetni.

Most pontosan ez történik, anyukád helytáll az adós helyett.

Szerencsére nincsen semmilyen "kibúvó". Igen komoly bajban lennénk, ha egy szerződésben önként vállalt kötelezettség alól csak úgy ki lehetne bújni, hogy ja, meggondoltam magam, inkább mégsem.

Fizetni kell az önként vállalt kötelezettséget, aztán polgári peres eljárásban lehet kérni az adóst az összeg megtérítésére.

2016. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!